Sponsors Federacion Galega de Taekwondo

Log in
A+ A A-

Artigos filtrados por data: Mai 2018

Esta semana, concentración dunha selección mexicana júnior e o grupo do CGTD

Unha selección mexicana júnior desprazouse a Galicia esta semana para adestrar cos rapaces e rapazas do Centro Galego de Tecnificación Deportiva, e mellorar así xuntos o nivel de competitividade.

 Esta selección, que procede de Nuevo León (México), chegou a Pontevedra o luns 14 e marchará o domingo 20, despois de seis días de traballo e convivencia cos deportistas e técnicos galegos do CGTD. Tanto o adestrador do CGTD, Jesús Benito, coma o técnico mexicano, Ismael Gómez, consideran que “este campamento permitirá a ambos grupos ter unha óptima preparación con miras aos próximos compromisos competitivos”.

 A continuación tedes o listado dos deportistas mexicanos que están a adestrar estes días en Pontevedra.

 

 

Nome

División

 

1

Vanessa García Quezada

-42 kgs

Ouro en olimpiada nacional 2017

2

Alicia Rodríguez Fuentes

-44 kgs

Ouro en selectivo nacional 2017, clasificada para Xogos Olímpicos da Xuventude

3

Sofía Lazos de Pietro

-52 kgs

Ouro en selectivo nacional 2017, seleccionada para o Mundial Xuvenil 2018

4

Ángel  Martínez Gómez

-51 kgs.

Ouro en selectivo nacional 2017, seleccionado para o Mundial Xuvenil 2018

5

Diego Ibarra Ochoa

-59 kgs.

Ouro en selectivo nacional 2017

6

Cesar André Coronado Retiz

-63 kgs.

Ouro en selectivo nacional 2017

7

Luis Adrián Garza Garza

-68 kgs

Bronce en abierto de México 2018

8

Melvin Patricio Saldaña González

-73 kgs

Ouro en olimpiada nacional 2016 e 2017

 

  • Publicado en Novas

Exhibición do clube Olímpic

Este Domingo 20 de Mayo a partir de las 18:30 h se celebrará en la explanada del auditorio de Vilagarcia de Arousa la Macroexhibición de Taekwondo organizada por el club OLIMPIC  que   contará con la participación de 200 deportistas.

 

Desde el OLIMPIC queremos hacer una invitación a  tod@s los deportistas y clubes a participar en la misma.

 

  • Publicado en Novas

O clube Han´s Horang-I no Open de Czech

 

Ana Llin Shin Veíga y Jessy Sun Shin Veiga han competido en categoría 8-11 años en categoría A, con sorteo de Poomsaes cómo los adultos y han quedado :
MEDALLA DE ORO - Ana Llin Shin Veíga
MEDALLA DE PLATA - Jessy Sun Shin Veíga
Y en categoría Senior 2 - Femenino ha participado Begoña  Veiga Rodriguez- categoría A
MEDALLA  DE ORO - Begoña Veíga Rodríguez.
Czech Republic

 

  • Publicado en Novas

Escolar de Exhibición e Combate - Horarios, clasificados e sorteos

 

CPTO. ESCOLAR AUTONÓMICO DE EXHIBICIÓN E COMBATE
PAVILLÓN MUNICIPAL DA SERRA DE OUTES (A CORUÑA)
SÁBADO 19/05/18.
 
NESTE APARTADO ALOXARASE INFORMACIÓN RELAVANTE DA COMPETICIÓN: 
 
 
 
 
HORARIOS:
 
MODIFICACIÓN HORARIO INICIAL:
A PARTIRES DAS 10.00 HORAS E ATA AS 12.30 HORAS CELEBRARASE A MODALIDADE DE EXHIBICIÓN.
EN HORARIO DE TARDE, DANDO COMEZO ÁS 14.30 HORAS , DARÁ COMEZO A COMPETICIÓN NA MODALIDADE DE COMBATE.
 
 
SORTEOS:
 
 
 
PESAXE: Venres, día 18, provincia de: 
  • Riveira: Club Natural Sport, ÁS 17.00 horas.
  • A Coruña: Gimnasio Garrapucho de 17:00 a 18:00 horas.
  • Marín: Ximnasio Mat´s de 16:00 a 17:00 horas.
  • Vigo: Ximnasio Seungsport. Rúa Travesía de Vigo, 36 interior.

                                               (Nas instalacións do Colexio Quiñones de León). De 16.00 a 17.30 horas.

  • Lugo: Ximnasio Jansu. Domingo Goas - Vilalba. De 17:00 a 18:00 horas.
  • Ourense: Ximnasio Couto. De 13:00 a 15:00 horas.
 
CLASIFICADOS EXHIBICIÓN: 
 
CTO. AUTONOMICO DE EXHIBICION
CADETE A
DI-MARTINO FERMIN, BARBARA 1 DAN HEBE
PAZ ROMERO, MANUEL ALEJANDRO 1 DAN HEBE
SANTOME PONTIS, GABRIELE 1WTF HEBE
PORTELA DIEGUEZ, ALVARO 1 DAN HEBE
SANCHEZ SANTOS, IVAN 1 DAN HEBE
RODRIGUEZ IGLESIAS, IRIA MARRON HEBE
RUA NOVAS, UXIA VERDE AZUL HEBE
COSTA LEMAT, XIAN MARRON HEBE
DEL OJO CARRO, MICHELLE 1 PUM HEBE
GONZALEZ PONTEVEDRA, ANDREA 1 PUM MACE SPORT
NUÑEZ CARRO, DENISE MARRON MACE SPORT
PITA ROS, ANA ISABEL 1WTF MACE SPORT
VAN-DINTER BELOSO, ARACELI 1 PUM MACE SPORT
ALFONSIN AMBROA, CIBRAN MARRON MACE SPORT
VENTOSO BLANCO, DIEGO 1 PUM MACE SPORT
SANMARTIN RUIBAL, GUANG LI MARRON MACE SPORT
RODRIGUEZ GONZALEZ, DIEGO 1 PUM MACE SPORT
RODRIGUEZ RAMIREZ, XABIER 1 PUM MACE SPORT
TAJES ABOAL, YAGO MARRON Reserva
BERMUDEZ GONZALEZ, AIMAR MARRON TAO
MEILAN IRAGO, SAMUEL 1 PUM TAO
VAZQUEZ HERMIDA, GABRIEL MARRON TAO
VILAS MIRANDA, LUIS 1 PUM TAO
FORNEIRO GONZALEZ, ADRIAN MARRON TAO
PEREZ VILLAR, MIRIAM AZUL TAO
GONZALEZ GARCIA, LAURA 1 PUM TAO
RODRIGUEZ PEREZ, LUCIA AZUL MARRON TAO
RODRIGUEZ AMEIJEIRAS, LAURA AZUL MARRON TAO
CHAN TRASANDE, NOA 1 DAN YIDAM  
CORTON FERNANDEZ, ROI 1 DAN YIDAM  
CID ESTEVEZ, MARA 1 PUM YIDAM  
COSTAS FERNANDEZ, LUCIA 1 PUM YIDAM  
FERNANDEZ PINTOS, DAVID MARRON YIDAM  
FERNANDEZ PINTOS, SANDRA AZUL YIDAM  
LAGE COMESAÑA, GABRIELA 1 PUM YIDAM  
SANTOS FERNANDEZ, MIGUEL AZUL MARRON YIDAM  
CARAMES TORRES, DAVID 1 PUM YIDAM  
BOUZA GONZALEZ, LARA AZUL KWON
CORTES ENRIQUEZ, ANDREA MARRON KWON
COUCEIRO GARCIA, MARIO MARRON KWON
MAHIA VAZQUEZ, LUCAS MARRON KWON
MAHIA VAZQUEZ, TOMAS AZUL KWON
MICHAELSEN GOMEZ, MIRIAM NARANJA KWON
PEREZ PICADO, IRATI MARRON KWON
PREGO PENA, IZAN MARRON KWON
PENA MEDIN, ANTON NARANJA KWON
MONTEMUIÑO MARTINEZ, IRENE MARRON NATURAL SPORT RIBEIRA
MONTEMUIÑO MARTINEZ, LUCIA MARRON NATURAL SPORT RIBEIRA
ABELLEIRA MALLO, MATEO MARRON NATURAL SPORT RIBEIRA
TOMAS GONZALEZ, LOIS MARRON NATURAL SPORT RIBEIRA
BRION CAMEAN, UNAI MARRON NATURAL SPORT RIBEIRA
PARAMO COBAS, ALEJANDRO MARRON NATURAL SPORT RIBEIRA
MARTINEZ SOBRIDO, BRAIS MARRON NATURAL SPORT RIBEIRA
FRANCO MARTINEZ, BORJA DOMINGO AZUL NATURAL SPORT RIBEIRA
ABUIN SANCHEZ, IREA MARRON NATURAL SPORT SADA
GALDO MAIRA, RUBEN 1 PUM NATURAL SPORT SADA
BARRAL DIZ, SERKALEM MARRON NATURAL SPORT SADA
SCHULLENBERG CASTRO, MANUEL 1 PUM NATURAL SPORT SADA
VILLCA RODRIGUEZ, CARLA ANDREA AZUL NATURAL SPORT SADA
VELO DIAZ, ZAIDA 1 PUM NATURAL SPORT SADA
CELADA MARTINEZ, TALIA YU 1 PUM NATURAL SPORT SADA
SALINAS GONZALEZ, NOA AZUL NATURAL SPORT SADA
BUJAN LOPEZ, DENIS MARRON E. LUCENSE DE TAEKWONDO
PARDO DEL RIEGO, ANTONIO NARANJA E. LUCENSE DE TAEKWONDO
CASTRO REY, UXIA MARRON E. LUCENSE DE TAEKWONDO
CASTAÑEDA FERNANDEZ, SILVIA LUCIA VERDE E. LUCENSE DE TAEKWONDO
PIÑEIRO LAGE, PAULA MARRON E. LUCENSE DE TAEKWONDO
VILLAR VARELA, MARIA MARRON E. LUCENSE DE TAEKWONDO
FERNANDEZ SOMOZA, UNAI MARRON E. LUCENSE DE TAEKWONDO
GARCIA HERNANDEZ, NURIA 1 PUM E. LUCENSE DE TAEKWONDO
SOMOZA GARCIA LOSA, LARA NARANJA VERDE E. LUCENSE DE TAEKWONDO
BUJAN LOPEZ, IAGO MARRON Reserva
FERREIRO DOMINGUEZ, MARIA 1 PUM COUTO
GARCIA RODRIGUEZ, AINOHA 1 PUM COUTO
FEIJOO GOMEZ, JULIAN MARRON COUTO
MARTINEZ FERNANDEZ, FATIMA MARRON COUTO
IGLESIAS DOVAL, JULIO AZUL COUTO
RAMOS LLOVES, MANUEL MARRON COUTO
PADRON RODRIGUEZ, CARLA AZUL COUTO
GULIN RODRIGUES, YARA AZUL COUTO
VILA FERNANDEZ, YOLANDA MARRON MAIS DXT-TRABAZOS
BLANCO GONZALEZ, UXIA MARRON MAIS DXT-TRABAZOS
GAMALLO GONZALEZ, CANDELA MARRON MAIS DXT-TRABAZOS
ALVAREZ ABEIJON, MARTIN MARRON MAIS DXT-TRABAZOS
GONZALEZ VALENTIN, ANGEL MARRON MAIS DXT-TRABAZOS
SEOANE MARTINEZ, PABLO MARRON MAIS DXT-TRABAZOS
PROVECHO DOVAL, JORGE AZUL MAIS DXT-TRABAZOS
VARELA TORRES, SUSAN NICOLE MARRON MAIS DXT-TRABAZOS
CADETE B
BOQUETE SEOANE, PABLO MARRON TAO
GUTIERREZ ALVAREZ, MACARENA MARRON TAO
MARTINEZ PEREZ, PEPE MARRON TAO
PEREZ MONTOTO, DANIEL MARRON TAO
MOSCOSO BECEIRO, ANDREA 1 DAN TAO
MOSCOSO BECEIRO, SERGIO 1 PUM TAO
SANMARCO CONSTENLA, UXIA MARRON TAO
PETEIRO BALADO, MARIA JESUS 1 DAN TAO
MONTENEGRO VARELA, JOEL 1 PUM TAO
MAROÑAS NUÑEZ, MARTINA 1 DAN NATURAL SPORT RIBEIRA
ABEIJON PRIEGUE, ADRIAN MARRON NATURAL SPORT RIBEIRA
VILLAVERDE VARELA, NATALIA MARRON NATURAL SPORT RIBEIRA
REMUIÑAN LAMAS, IGNACIO MARRON NATURAL SPORT RIBEIRA
ROO FERRER, VANESA MARRON NATURAL SPORT RIBEIRA
QUEIRUGA DIEZ, ANTIA AZUL NATURAL SPORT RIBEIRA
SUAREZ BAÑA, MARISOL AZUL MARRON NATURAL SPORT RIBEIRA
BATISTA EMBOIRIK, EDGAR AZUL NATURAL SPORT RIBEIRA
VARELA LEMA, AVRIL VERDE NATURAL SPORT RIBEIRA
PEREZ QUINTEIRO, NOA VERDE COUTO
PEREZ QUINTEIRO, CARLA NARANJA COUTO
PADRON RODRIGUEZ, MARTIN VERDE AZUL COUTO
PADRON RODRIGUEZ, CARLA AZUL COUTO
GALVEZ BARBOSA, SAUL NARANJA VERDE COUTO
GONZALEZ VASALLO, NAIM VERDE COUTO
FERNANDEZ FERNANDEZ, JOSE MANUEL AMARILLO NARANJA COUTO
GULIN RODRIGUES, YARA AZUL COUTO
RAMOS LLOVES, MANUEL MARRON COUTO
OTERO ARIAS, IRIA AMARILLO Reserva
FORNOS FERNANDEZ, ABEL MARRON MAIS DXT-TRABAZOS
SPRUNKEN, PABLO AZUL MAIS DXT-TRABAZOS
PENEDO GONZALEZ, YERAY VERDE MAIS DXT-TRABAZOS
CARBALLO PEREZ, CRUZ MARRON MAIS DXT-TRABAZOS
LOZANO GONZALEZ, MARIA MARRON MAIS DXT-TRABAZOS
FONTAN HERMIDA CACHALVITE, SARA VERDE MAIS DXT-TRABAZOS
BARREIROS RODRIGUEZ, MESIAS NARANJA MAIS DXT-TRABAZOS
BARREIROS RODRIGUEZ, AROA BLANCO AMARILLO MAIS DXT-TRABAZOS
CADETE C
CALVO FERNANDEZ, PAULA MARRON TAO
DE LAS LLANDERAS FORNOS, LAURA AZUL TAO
VAGHETTI DAMBROSIO, JULIA VERDE TAO
GARCIA GAGO, LAURA VERDE TAO
VAGHETTI D AMBROSIO, ALEJO MARRON TAO
PEREIRA GONZALEZ, URIEL 1 DAN TAO
PEREIRA GONZALEZ, ADONAIS AZUL TAO
BAQUEIRO PENELAS, HUGO VERDE AZUL TAO
PEREZ VILLAR, RAQUEL 1 DAN TAO
FERNANDEZ DIZ, CELIA VERDE Reserva
INFANTIL A
PAZOS PAVON, ANXO MARRON MACE SPORT
ABOLLADO BUGALLO, JOSE MARRON MACE SPORT
NOVO MORUJA, CARLOS 1 PUM MACE SPORT
MARTINEZ SUAREZ, ADRIAN MARRON MACE SPORT
MILLAN SOLLA, ESTELA MARRON MACE SPORT
FENTANES LUSQUIÑOS, MAURO VERDE AZUL MACE SPORT
VENTOSO BLANCO, CARMEN MARRON MACE SPORT
CANABAL BLANCO, NEREA AZUL MARRON MACE SPORT
PEREZ ESTEVEZ, EMILIO AZUL MARRON MACE SPORT
CUEVAS RODRIGUEZ, ARIADNA AZUL OLIMPIC
FERNANDEZ MILLAN, SARA VERDE OLIMPIC
IGLESIAS BOVEDA, ALBA VERDE AZUL OLIMPIC
RODRIGUEZ MARIA, ANTIA VERDE OLIMPIC
LAGO COUTO, ALBA AZUL OLIMPIC
OLIVEIRA GARCIA, NICOLAS VERDE AZUL OLIMPIC
SERANTES NUÑEZ, PAOLA VERDE AZUL OLIMPIC
GUTIERREZ VIDAL, AROA MARRON OLIMPIC
GONZALEZ TOURIÑO, ALEJANDRO VERDE AZUL OLIMPIC
VERDE COSTAS, RUBEN MARRON PATIÑO-MOAÑA
GONZALEZ COSTA, CLAUDIA MARRON PATIÑO-MOAÑA
LOPEZ PEQUEÑO, TANIA MARRON PATIÑO-MOAÑA
JARES COSTAS, CLAUDIA MARRON PATIÑO-MOAÑA
SANTOME MAGALLANES, AARON MARRON PATIÑO-MOAÑA
CORDEIRO MOREIRA, RAUL NARANJA VERDE PATIÑO-MOAÑA
SANCLEMENTE POUSA, CARLA AZUL MARRON PATIÑO-MOAÑA
SOLLA LORENZO, TANIA MARRON PATIÑO-MOAÑA
PEREZ RODRIGUEZ, ALEJANDRO MARRON PATIÑO-MOAÑA
FERNANDEZ GARCIA, UXIA AZUL MARRON SARES  
RIAL GOMEZ, BRAIS MARRON SARES  
RIAL RIOS, LUCIA AZUL SARES  
GUARDADO BONET, SHEYLA AZUL SARES  
GONZALEZ GARCIA, AINHOA AZUL SARES  
PEREZ LAHSEN, NAIMA AZUL SARES  
TORRES HERNANDEZ, SAMUEL AZUL MARRON SARES  
MIRANDA NUÑEZ, GABRIEL AZUL MARRON SARES  
FERNANDEZ MOREIRA, SALETA VERDE AZUL SARES  
BAQUEIRO DIAZ, SAUL AZUL Reserva
MORALES ALONSO, EVA VERDE TAO
MORALES ALONSO, LUCIA VERDE AZUL TAO
VELOSO VILLAR, ADRIAN NARANJA TAO
VELOSO VILLAR, GABRIEL NARANJA TAO
LOSADA CAMESELLE, LUCIA VERDE TAO
FRANCISCO TEIJEIRA, DULCE NAIARA VERDE TAO
GARCIA GUIMERANS, ANDREA VERDE AZUL TAO
LOPEZ BLANCO, HUGO AZUL TAO
RODRIGUEZ PEREIRA, CARLA VERDE AZUL TAO
FERNANDEZ OTERO, TANIA NARANJA VERDE Reserva
ALVAREZ BRAVO, GALA AMARILLO YIDAM 
BLANCO GANDARA, MAGALI NARANJA YIDAM 
CASTRO SOLIÑO, NOA VERDE AZUL YIDAM 
GARCIA BRAVO, NOA NARANJA YIDAM 
FERREIRUA GIL, ANA BLANCO AMARILLO YIDAM 
GONZALEZ PEREZ, XULIA NARANJA YIDAM 
OTERO VAQUERO, TANIA NARANJA VERDE YIDAM 
VARGAS TORREZ, SAMIR MAHROOF VERDE YIDAM 
MOREIRA RICON, ANXO NARANJA VERDE YIDAM 
FRANCO MARTINEZ, TOMASA VERDE NATURAL SPORT RIBEIRA
RAMOS OUJO, FRANCISCO MARRON NATURAL SPORT RIBEIRA
CAVALLARO VILA, VALERIA VERDE NATURAL SPORT RIBEIRA
SANTOS RUIZ, MANUEL AZUL NATURAL SPORT RIBEIRA
PAZ ALBORES, MANUEL MARRON NATURAL SPORT RIBEIRA
VIDAL GARCIA, CLAUDIA MARRON NATURAL SPORT RIBEIRA
BARREIRO BESADA, PAULA MARRON NATURAL SPORT RIBEIRA
ABELLEIRA MALLO, AROA MARRON NATURAL SPORT RIBEIRA
ABUIN SANCHEZ, INES MARRON NATURAL SPORT SADA
BARRAL DIZ, GETACHEW VERDE AZUL NATURAL SPORT SADA
FERNANDEZ GARCIA, ELISA VERDE NATURAL SPORT SADA
CORDOBA OSSA, CAROLYNE MISHELL AMARILLO NARANJA NATURAL SPORT SADA
DIAZ BRANDON, CARLA VERDE NATURAL SPORT SADA
PERNAS MARTINEZ, IRENE VERDE NATURAL SPORT SADA
RODRIGUEZ VARONA, AINHOA VERDE NATURAL SPORT SADA
VELO DIAZ, YAIZA MARRON NATURAL SPORT SADA
DIEDRICH CARRIL, DIANA VERDE NATURAL SPORT SADA
INCOGNITO SALVADOR, ANDREA AMARILLO NARANJA E. LUCENSE DE TAEKWONDO
RODRIGUEZ PARDO, CARMEN NARANJA E. LUCENSE DE TAEKWONDO
GOMEZ IBASETA, JULIA AMARILLO NARANJA E. LUCENSE DE TAEKWONDO
MESIAS LOPEZ, MIREIA LUCIA VERDE E. LUCENSE DE TAEKWONDO
ROSADO TORDERA, PABLO MARRON E. LUCENSE DE TAEKWONDO
PRADA IGLESIAS, MENCIA NARANJA E. LUCENSE DE TAEKWONDO
CHAO NEIRA, PAULA VERDE AZUL E. LUCENSE DE TAEKWONDO
FERNANDEZ VAZQUEZ, MATEO NARANJA E. LUCENSE DE TAEKWONDO
VIDAL SANCHEZ, MARIA VERDE E. LUCENSE DE TAEKWONDO
SANCHEZ RODRIGUEZ, BRAIS AZUL MARRON COUTO
RODRIGUEZ FERNANDEZ, ANTIA VERDE AZUL COUTO
GUTIERREZ PEREIRO, ADRIAN VERDE AZUL COUTO
MAYA TAVARES, HUGO VERDE AZUL COUTO
FERREIRO DOMINGUEZ, ANA AZUL COUTO
FEIJOO GOMEZ, ALEJANDRO VERDE AZUL COUTO
FERNANDEZ CAMPELO, ISMAEL VERDE AZUL COUTO
VAZQUEZ ALONSO, AINARA NARANJA VERDE COUTO
OTERO ARIAS, IAGO AMARILLO COUTO
RODRIGUEZ PROL, EDURNE AZUL Reserva
PROVECHO DOVAL, CARLOS VERDE AZUL MAIS DXT-TRABAZOS
FORNOS FERNANDEZ, HUGO VERDE MAIS DXT-TRABAZOS
OUTOMURO MARTINEZ, MARTIN NARANJA MAIS DXT-TRABAZOS
SOTO PEREIRA, YAIZA VERDE AZUL MAIS DXT-TRABAZOS
LOSADA LAMA, MARTA AMARILLO NARANJA MAIS DXT-TRABAZOS
RODRIGUEZ FIGUEIRAS, PAULA AMARILLO MAIS DXT-TRABAZOS
VAZQUEZ FERNANDEZ, DAVID VERDE MAIS DXT-TRABAZOS
BOADO GARRIDO, EVA BLANCO AMARILLO MAIS DXT-TRABAZOS
VAZQUEZ FERNANDEZ, ALVARO VERDE MAIS DXT-TRABAZOS
GONZALEZ VALENTIN, SARA AMARILLO NARANJA Reserva
INFANTIL B
GONZALEZ VILLAR, ELIAS NARANJA VERDE TAO
CALVO FERNANDEZ, UXIA AMARILLO NARANJA TAO
ALONSO COMESAÑA, DAFNE NARANJA VERDE TAO
CASAS LOPEZ, CARLA VERDE TAO
DOMINGUEZ PEREZ, DANIEL NARANJA TAO
FRANCO DOMINGUEZ, NOA NARANJA VERDE TAO
GONZALEZ AGRA, JUAN NARANJA TAO
LOPEZ HERNANDEZ, JENNIFER VERDE TAO
NUÑEZ RODRIGUEZ, HECTOR NARANJA TAO
BAQUEIRO PENELAS, ANDRES NARANJA VERDE Reserva
ROMERO FERNANDEZ, NOA MARRON NATURAL SPORT RIBEIRA
CALO VILA, LOIS MARRON NATURAL SPORT RIBEIRA
FAJARDO SAMPEDRO, ALISSA VERDE AZUL NATURAL SPORT RIBEIRA
FAJARDO SAMPEDRO, NOE MARRON NATURAL SPORT RIBEIRA
ALONSO MENDEZ, ALBA MARRON NATURAL SPORT RIBEIRA
BARREIRO BLANCO, ALVARO VERDE NATURAL SPORT RIBEIRA
VIDELA MIGUENS, ANDREA VERDE AZUL NATURAL SPORT RIBEIRA
VIDELA MIGUENS, VICTOR AZUL MARRON NATURAL SPORT RIBEIRA
SEGADE MANEIRO, THIAGO VERDE NATURAL SPORT RIBEIRA
VILLALBA CARBALLO, PEDRO PABLO AMARILLO NARANJA NATURAL SPORT SADA
BLANCO BABIO, NADIA VERDE NATURAL SPORT SADA
CODESIDO MOURIÑO, NEREA AMARILLO NARANJA NATURAL SPORT SADA
DIAZ BRANDON, MARCOS MARRON NATURAL SPORT SADA
GARCIA VALENCIANO PEREZ, ZOE NARANJA NATURAL SPORT SADA
MANCINI LOSAS, DANA VERDE AZUL NATURAL SPORT SADA
TELLADO COUCE, MANUEL AZUL NATURAL SPORT SADA
LOPEZ SOLORZANO, ALEJANDRO  AZUL MARRON NATURAL SPORT SADA
VILLCA RODRIGUEZ, ERIKA S. AMARILLO NARANJA NATURAL SPORT SADA
PEREZ MENDEZ, SAMUEL VERDE AZUL Reserva
 
 
CLASIFICADOS COMBATE: 
 
RELACIÓN DE DEPORTISTAS CLASIFICADOS PARA O ESCOLAR DE COMBATE
 
SAABADO 19/05/18 – OUTES
 
 
NA RELACIÓN SUBSANARONSE VARIOS ERROS DETECTADOS. CALQUERA INCIDENCIA, PREGAMOS A REMITADES A Este enderezo de correo está a ser protexido dos robots de correo lixo. Precisa activar o JavaScript para velo.
 
GRACIAS.
 
 
X
 
 
 
 
 

 

  • Publicado en Novas

Calendario actualizado

FECHA CAMPIONATO LUGAR
19/05/2018 CAMPIONATO GALEGO ESCOLAR DE EXHIBICIÓN E COMBATE OUTES
26/05/2018 CAMPIONATO DE ESPAÑA CADETE, SUB 21 E TÉCNICA MARINA DOR
02/06/2018 OPEN DO LÉREZ PONTEVEDRA
09/06/2018 CURSO DE ACTUALIZACIÓN DE ADESTRADORES CGTD
09/06/2018 CURSO DE XUICES CALIFICADORES CGTD
09/06/2018 CURSO DE PREPARACIÓN DE CINTOS NEGROS CGTD
30/06/2018 EXAME DE CINTO NEGRO PONTEVEDRA
25/06/2018 ao 01/07/2018 TOKIO 2020 MARÍN
05/07/2018 ao 08/07/2018 SO-PUMSES RIBEIRA
09/07/2018 ao 15/07/2018 SO-10 RIBEIRA
  • Publicado en Novas

Pablo Fernández Eiras caeu contra o ruso Kuznetcov no Europeo sénior

Pablo Fernández Eiras (+87 quilogramos, Mat's) non tivo moita sorte no sorteo do Campionato de Europa Sénior de Kazán. Ao galego tocoulle en "sorte" no primeiro cruce do seu peso un dos favoritos para as medallas, o ruso Oleg Kuznetcov, e ao que se enfrontara hai un par de semanas na Copa Presidente de Grecia.

Hoxe Pablo deu a cara dende o inicio. O combate estivo moi axustado nos dous primeiros asaltos e no terceiro, Kuznetcov logrou poñerse por diante no marcador. Isto obrigou a Eiras a atacar e deixar aberta a posibilidade de contras para o ruso, de enorme envergadura, que non as desaprovechou, para aumentar así as distancias.

Desta forma rematou a aventura de Pablo Fernández Eiras no Europeo Sénior de Kazán. Pola súa banda, Kuznetcov acadou a medalla de bronce.

  • Publicado en Novas

Esta fin de semana celebraranse as fases provinciais do Taekwondo Escolar nas modalidade de combate e exhibición con 700 deportistas

Esta fin de semana (12 e 13 de maio) celebraranse as fases provincias do taekwondo escolar nas modalidades de combate e exhibición, nas que participarán uns 700 deportistas. En xogo está a clasificación para o Galego, que se disputará o día 19 de maio en Outes.

 A fase provincial que reúne a máis deportistas é a de Pontevedra que se celebrará o sábado 12 de maio no Pavillón As Marismas de Redondela e contará con 145 taekwondistas en combate e 27 equipos en exhibición (cada equipo esta formado por nove ou dez deportistas). En total 388 rapaces e rapaces competindo no tapiz. Pola mañá terá lugar a modalidade de exhibición, cun altísimo nivel, xa que os mellores equipos de España están concentrados na provincia de Pontevedra.

 Pola tarde (15:30 horas) terá lugar a competición de combate nas categorías alevín (nados nos anos 2006 e 2007) e infantil (nados nos anos 2004 e 2005). Non poderán participar nesta competición os medallistas ouro e prata nos Campionatos Galegos Cadetes ou membros da selección galega. Esta fase está a ser organizada polo Kiap en colaboración co servizo provincial de Deportes.

O domingo terá lugar a fase provincial de Ourense, que se celebrará no Pavillón dos Remedios de Ourense, organizado polo club Couto. Aquí a participación será moi inferior con 5 deportistas en combate e 6 equipos en exhibición.

O domingo 13 de maio tamén se disputará no Pavillón Municipal de  Arteixo a fase provincial da Coruña, organizada polo Dobok, tamén cunha importante participación (136 deportistas en combate e 12 equipos en exhibición). O club organizador é o Boud Sport. En Lugo todos os inscritos están clasificados para o Autonómico e non se realizará a fase provincial.

 Esta actividade está incluída no programa do Deporte Escolar Xogade, desenvolvido pola Secretaría Xeral para o Deporte en colaboración coa Federación Galega de Taekwondo. Desta forma, a organización é responsabilidade dos diferentes servizos provinciais en colaboración coa Federación e clubs nos que delega. A metade mellor clasificada dos deportistas lograrán a clasificación para a fase final, que terá lugar o día 19 de maio en Outes.

 

  • Publicado en Novas

Deportistas becados no SO10

LISTADO DE BECADOS PARA SO10

  • A Federación Galega de Taekwondo, en colaboración co Club Natural Sport Videlgi, pon en marcha por décimo ano consecutivo o Campamento Internacional de Verán Soño Olímpico. un evento que nesta edición tan especial queremos que sexa un dos mellores da historia no que poidan disfrutar e aprender tódolos nosos deportistas.
  • Como en tódolos anos anteriores esta Federación oferta  o programa de becas para os deportistas máis destacados das categorías inferiores (Cadete – Júnior – S21).
  • Este ano contaremos coa participación do Campión Mundial:  Jaouad Achab e do múltiple medallista Aaron Cook, entre outros moitos convidados e convidadas.
  • Estas becas tradúcense nun desconto sustancial do importe total do campamento, quedando en 180€ para os becados.
  • Condicións:
    • Os deportistas, a través dos seus clubes, deberán confirmar a súa asistencia antes do día 25 de maio as 14:00 hs, 
    • É OBRIGATORIO CONFIRMAR TANTO A ASISTENCIA COMO O REXEITAMENTO DA BECA NAS DATAS INDICADAS (25 de maio antes das 14:00 hs).
    • O abono da inscripción deberá realizarse antes do 31 de maio ás 14.00 hs
    • As inscripcións realizaranse no e-mail da organización: Este enderezo de correo está a ser protexido dos robots de correo lixo. Precisa activar o JavaScript para velo. (deberá enviarse o xustificante de pago e o impreso totalmente cuberto, vía e-mail o por correo ).
    • Datos bancarios: CCC: 2080 0373 21 3040008022, Swift: CAGLESMMXXX, IBAN: ES16 2080 0373 2130 4000 8022
Nome e apelidos: Peso (Kg.) Club
CADETES      
SILVIA OTERO -29 MAT´S
CARME SANTAMARÍA -33 NATURAL SPORT
CARLA DIÉGUEZ  -37 BOUDSPORT
VANESA ROO -37 NATURAL SPORT
LUCIA MONTEMUIÑO -41 NATURAL SPORT
MARÍA FERREIRO -44 COUTO
LUCIA  DE LA IGLESIA -44 MANIOTAS
YADIRA REIMUNDEZ -47 MAT´S
IRENE MONTEMUIÑO -51 NATURAL SPORT
FÁTIMA MARTINEZ -55 COUTO
AINHOA GARCÍA -55 COUTO
CLOE IGLESIAS -59 PATIÑO
NURIA CERNADAS 59 NATURAL SPORT
JULIAN FEIJOO -33 COUTO
MANUEL  LORENZO -37 SUH SPORT
IGNACIO  REMUIÑAN -37 NATURAL SPORT
JAVIER JIMENEZ -41 NATURAL SPORT SADA
SAMUEL MEILAN -41 TAO
MANUEL  CASTRO -41 BOUDSPORT
DIEGO  RODRIGUEZ -45 MACE SPORT
JULIO IGLESIAS -45 NATURAL SPORT
IKER  GARCÍA -49 NATURAL SPORT
MARTÍN CONDE -49 COUTO
DAVID.M BARBOSA -49 BUDO CASTRELOS
DIEGO  ALVAREZ -53 NATURAL SADA
SAMUEL MENDEZ -57 ARTEMOVEMENTO
EDUARDO  REJO -61 MACE SPORT
DARIO FERNANDEZ -65 HEBE
HUGO TRIGO 65 MANIOTAS
       
       
       
       
CONSULTAS:    
A/o seleccionador/a ou técnico responsable da categoría :      
       
E-mail: ou
Teléfono/s:
BECADOS SO10 JUNIOR
Verónica González Suh Sport
Alba Muñiz                             Ozono
Elena Pérez Natural Sport
María González                   Couto
Diana Siota                             Couto
Arlet Ortíz                                Mat´s
Alma M. Pérez                  Suh Sport
Alba Vidal                            Kido Sport
Sara Gacio                   Boudsport
Uxía Rodríguez                   MDK
Catia García                        Mat´s
Ana Dosil                          Natural Sport
Aitana López                       Suh Sport
Tania M. Castiñeira              Hebe
Desirée Rivadulla                Suh Sport
     
Isaac Blanco                     Maniotas
Lois Tomás                      Natural Sport
José García                          Natural Sport
Alejandro Paz Natural Sport
David Rodríguez                Taekanart
Ánxo Díaz                             Garrapucho
Javier Torrado                  Suh Sport
Rodrigo Varela                  Boudsport
Diego Martínez  Natural Sport
Pablo Patiño Patiño
Unai Silva                                                                                                         Mace Sport
Sergio Iglesias                     As Sport
Iván Rodríguez                                         Taekanart
Brais Iglesias                   Natural Sport
Daniel Corrales                   Patiño
   
   
   
   
   
BECADOS S10 SUB 21
Sara Toucedo Lado               Maniotas
Sara Cortegoso Lima           Mace Sport
Uxía Ogea Costas Mace Sport
Miryam García Vidal                 Patiño
Lorena Pardo Dos Santos   Garrapucho
Laura Dosil Gago                                    Natural Sport
Sofía Pérez Riesco                                    Natural Sport
Alberto Verea Seijas             Maniotas
Artai Pazos Pavón                  Mace Sport
Javier González García   Mace Sport
Adrián Pombo Romero   Natural Sport
Rubén Troitiño Amoedo   Mat´s
Jesús M. Veiga Freire   Maniotas
Emilio Pousada Couto   Mace Sport
  • Publicado en Novas

Pablo Fernández Eiras e María Bautista, no Europeo de Kazán

Pablo Fernández Eiras (+87 quilómetros, Mat´s) disputará este domingo 13 de maio o Campionato de Europa, que se está a disputar estes días en Kazán (Rusia). Ademais, tamén contamos coa presenza de María Bautista, que exercerá como xuíza durante todo o torneo.

 

Pablo non competiu moito esta tempada, pero nestes intres se atopa ben: “Competín na Copa Presidente de Grecia hai unha semanas e a verdade é que tiven boas sensacións. Creo que chego nun nivel de forma bastante bo“, explicou. No Europeo pensa en “ir combate a combate, ir pasando rondas e tratar de chegar a medalla. O obxectivo é estar sempre arriba”.

 

Este ano Fernández Eiras acadou a medalla de prata no Campionato de España e caeu en segunda rolda da Copa Presidente contra Oleg Kuznetcov (Rusia), quen ao final logrou a vitoria neste peso. No seu peso, formado por 16 deportistas, os principais rivais son os representantes de Rusia (son tres e un deles é Kuznetcov) e Azerbaián, aínda que nun torneo sempre pode saltar unha sorpresa.

 

 

  • Publicado en Novas
Suscribirse a este canal RSS