Sponsors Federacion Galega de Taekwondo

Log in
A+ A A-

Artigos filtrados por data: Outubro 2018

Setecentos participantes no XVIII Campionato Internacional Cidade de Riveira

Esta fin de semana (13 e 14 de outubro) disputarase, no Polideportivo Municipal da Fieiteira, o XVIII Campionato Internacional Cidade de Riveira con 700 participantes das modalidades de combate, exhibición, técnica e freestyle, nun torneo de categoría RG-3, puntuábel para o ránking galego. Ademais, hai 120 técnicos acreditados, case 100 árbitros (46 de combate e 35 de técnica) e 40 voluntarios para conseguir que todo funcione ben.

 

O sábado 13 celebrarase a competición na modalidade de combate (Infantil, Precadete, Cadete, Júnior, Absoluto e Máster), con 500 deportistas, mentres que o domingo terá lugar a competición de poomsaes, exhibición e freestyle con 200 participantes inscritos.

 

Instalaranse 7 áreas de competición para desenvolver unha competición na que participarán clubs de Portugal e outras comunidades autónomas como a selección de Madrid e  clubs de Asturias, Zamora, País Vasco, etc. A participación por xéneros está moi parella, sendo un 55% masculina e 45% feminina nas categorías de combate, e inverténdose as porcentaxes nas de técnica.

 

O torneo será, un ano máis, organizado polo Natural Sport Videlgi, coa colaboración da Federación Galega de Taekwondo e o Concello de Riveira.  Gardarase un minuto de silencio polas vítimas das riadas de Mallorca.

 

 

CRONOGRAMA

 

  • Venres 12: Montaxe de tapices e pesada dos deportistas.

 

  • Sábado 13: Campionato de Combate

          9:00 – 14:00: Categorías Infantil/Precadete/parte de Cadete/Absoluto/ Máster.

           16:00-21:00: Categorías Cadete e Júnior.

 

  • Domingo 14: Campionato de Técnica

           9:00-14:00: Técnica, Freestyle e Exhibición

 

 

O custe da entrada será de 3 euros por unha sesión e de 5 polos dous días de competición.

 

  • Publicado en Novas

Eleccións 2018 - Candidaturas a membros da asamblea xeral

ELECCIÓNS 2018

RELACIÓN PROVISIONAL DE CANDIDATOS Á FORMAR PARTE DA ASAMBLEA XERAL DA FGT

 

1

BENITO DIAZ, JESUS ELIAS

PONTEVEDRA

ADESTRADORES

2

BERNARDEZ CONDE, YAGO

PONTEVEDRA

ADESTRADORES

3

EIRIZ LOPEZ, JUAN CARLOS

OURENSE

ADESTRADORES

4

LOREN RODRIGUEZ, JOSE U.

PONTEVEDRA

ADESTRADORES

5

SALANOVA PAREDEZ, JOSE MARIA

A CORUÑA

ADESTRADORES

6

TABOADA GARCIA, RUBEN

A CORUÑA

ADESTRADORES

1

BARRAL PRIETO, EUGENIO

PONTEVEDRA

ARBITROS

2

GOMEZ FABELLO, NOELIA

PONTEVEDRA

ARBITROS

3

MACEIRAS MASEDA, ADRIAN

A CORUÑA

ARBITROS

4

MEILAN CABALEIRO, ESPERANZA

PONTEVEDRA

ARBITROS

5

RODIL FERREIRO, DEBORAH

LUGO

ARBITROS

6

RODRIGUEZ LONGUEIRA, JORGE

LUGO

ARBITROS

1

ARTE E MOVEMENTO

A CORUÑA

CLUBES

2

AS SPORT

PONTEVEDRA

CLUBES

3

BIOSBARDO

LUGO

CLUBES

4

BOUDSPORT

A CORUÑA

CLUBES

5

BUDO CASTRELOS

PONTEVEDRA

CLUBES

6

COUTO

OURENSE

CLUBES

7

DOBOK

A CORUÑA

CLUBES

8

E. LUCENSE

LUGO

CLUBES

9

GARRAPUCHO

A CORUÑA

CLUBES

10

HAN´S HORANG-I

A CORUÑA

CLUBES

11

HEBE

PONTEVEDRA

CLUBES

12

JANSU

LUGO

CLUBES

13

KAE SPORT

PONTEVEDRA

CLUBES

14

KIAP

PONTEVEDRA

CLUBES

15

KWON

A CORUÑA

CLUBES

16

KYO HAPKIDO

OURENSE

CLUBES

17

MACE SPORT

PONTEVEDRA

CLUBES

18

MANIOTAS

A CORUÑA

CLUBES

19

MAT´S

PONTEVEDRA

CLUBES

20

MOO DUK KWAN

LUGO

CLUBES

21

NATURAL SPORT RIVEIRA

A CORUÑA

CLUBES

22

NEKA

LUGO

CLUBES

23

OLIMPIA

OURENSE

CLUBES

24

OLIMPIC

PONTEVEDRA

CLUBES

25

OZONO

A CORUÑA

CLUBES

26

PATIÑO

PONTEVEDRA

CLUBES

27

SARES TKD CANGAS

PONTEVEDRA

CLUBES

28

SUH SPORT

A CORUÑA

CLUBES

29

TAEKANART

PONTEVEDRA

CLUBES

30

TAO

PONTEVEDRA

CLUBES

31

TKDENODO

A CORUÑA

CLUBES

1

BARRIENTOS VARELA, MERCE

PONTEVEDRA

DEPORTISTAS

2

CORTEGOSO LIMA, SARA

PONTEVEDRA

DEPORTISTAS

3

FERNANDEZ DE LA IGLESIA, ANXO

A CORUÑA

DEPORTISTAS

4

FERNANDEZ IGLESIAS, ESPERANZA

OURENSE

DEPORTISTAS

5

GARCIA MARTINEZ, IVAN

PONTEVEDRA

DEPORTISTAS

6

LORENZO AMOEDO, LAURA

PONTEVEDRA

DEPORTISTAS

7

LOSADA RODRIGUEZ, ALEJANDRO

LUGO

DEPORTISTAS

8

PAULOS LODEIRO, AROA

PONTEVEDRA

DEPORTISTAS

9

PEREZ ESTEVEZ, NOELIA

PONTEVEDRA

DEPORTISTAS

10

PIÑEIRO DEVESA, LUA MARIA

A CORUÑA

DEPORTISTAS

11

REY VILLAR, OSCAR AVELINO

PONTEVEDRA

DEPORTISTAS

 

 

COMPOSICIÓN DA MESA ELECTORAL:

 

TITULARES:

 

PRESIDENTE: MARIA BAUTISTA MAESTRE

SECRETARIO: ELENA VARELA DE FATIMA

VOGAL: MARIA DE LAS MERCEDES ROMERO PEREZ

 

SUPLENTES:

 

PRESIDENTE: FRANCISCO I. TILVE GARCIA

SECRETARIO: CARLOS REY CUADRADO

VOGAL: NURIA GAMEZ GONZALEZ

 

A CORUÑA, 10/10/10.

 

 

 

 

 

 

ASDO. JOSE ANGEL SEGUIN CID

PRESIDENTE XUNTA ELECTORAL

 DOCUMENTACIÓN FACILITADO NA CONVOCATORIA. GRACIAS. 

  • Publicado en Novas

TORNEO DE RIVEIRA - INSCRICIÓN, AVISOS IMPORTANTES E SORTEO

TORNEO DE RIVEIRA 2018

RIVEIRA, 13 E 14 DE OUTUBRO DE 2018

NESTE ESPACIO IREMOS ALOXANDO AVISOS IMPORTANTES QUE POIDAN DARSE RELACIONADOS COA COMPETICIÓN. 

 

HORARIOS:

 

  • NOTIFICACIÓNS URXENTES SOBRE CIDADE DE RIVEIRA:
  1. CAMBIO DE CATEGORÍAS CADETES PARA A MAÑÁN: COA FINALIDADE DE OPTIMIZALOS TEMPOS DO CAMPIONATO CIDADE DE RIVEIRA XVIII EDICIÓN, AS SEGUINTES CATEGORÍAS CADETES PASARÁN PARA A XORNADA DE MAÑÁN: SEMIPESADO CADETE FEMININO, SEMIMEDIO CADETE FEMININO, PLUMA CADETE MASCULINO E GALO CADETE MASCULINO.
  2. FORON ATENDIDAS TÓDALAS RECLAMACIÓNS DE CABEZAS DE SERIE QUE POLA ACTUALIZACIÓN DOS RESULTADOS SE FORON DANDO, XA ESTÁN INFORMADOS OS RESPONSABLES DO SORTEO.
  3. TANTO NA XORNADA DE MAÑÁN COMO NA XORNADA DE TARDE, GARDAREMOS UN MINUTO DE SILENCIO POLAS VÍCTIMAS DAS RIADAS DE MALLORCA.

  • NOTIFICACIONES URGENTES SOBRE EL CIUDAD DE RIVEIRA:
  1. CAMBIO DE CATEGORÍAS CADETES PARA LA MAÑANA: CON LA FINALIDAD DE OPTIMIZAR LOS TIEMPOS DEL CAMPEONATO CIUDAD DE RIVEIRA XVIII EDICIÓN, LAS SIGUIENTES CATEGORÍAS CADETES PASARÁN PARA LA JORNADA DE MAÑANA: SEMIPESADO CADETE FEMENINO, SEMIMEDIO CADETE FEMENINO, PLUMA CADETE MASCULINO Y GALLO CADETE MASCULINO.
  2. FUERON ATENDIDAS TODAS LAS RECLAMACIONES DE CABEZAS DE SERIE QUE POR LA ACTUALIZACIÓN DE LOS RESULTADOS SE FUERON DANDO, YA ESTÁN INFORMADOS LOS RESPONSABLES DEL SORTEO.
  3. TANTO EN LA JORNADA DE MAÑANA COMO EN LA JORNADA DE TARDE, GUARDAREMOS UN MINUTO DE SILENCIO POR LAS VÍCTIMAS DE LAS RIADAS DE MALLORCA.

-------------------------

 

  • Atenderemos todo los cambios e reclamacions ata mañan MARTES 9 as 12:00 hs. A partir de ahí publicarase o listado definitivo que non admitirá cambios.
  • TENIENDO EN CUENTA QUE QUE EL VIERNES 12 DE OCTUBRE ES FESTIVO, SE INFORMA A TODAS LAS SEDES GALLEGAS DEL PESAJE DEL CIUDAD DE RIVEIRA, QUE EL MISMO SE REALIZARÁ DE 11:00 A 12:30, SALVO LA DE RIVERA QUE SERA DE 11:00 A 13:00 (PARA EQUIPOS GALLEGOS) Y DE 16:00 A 18:00 PARA LOS EQUIPOS DE FUERA DE GALICIA QUE ASÍ LO SOLICITEN.
     
    * VER AVISO IMPORTANTE NA CARPETA INSCRICIÓNS DO ENLACE (PUBLICADO 10/10/2018 ÁS 11:45H).

    *INFORMAMOS A TÓDOLOS PARTICIPANTES EN FREESTYLE E EXHIBICIÓN QUE DENDE HOXE E ATA MAÑÁN XOVES, XA PODEN MANDAR ÁS MÚSICAS A ESTA DIRECCIÓN:
     
    Este enderezo de correo está a ser protexido dos robots de correo lixo. Precisa activar o JavaScript para velo.
     
    DEBERÁN INDICAR:
    • XVIII CAMPIONATO CIDADE DE RIVEIRA
    • MODALIDADE (FRESSTYLE OU EXHIBICIÓN)
    • CLUBE
    • E CATEGORÍA
     

NO SEGUINTE ENLACE PODEDES CONSULTAR A INSCRICIÓN DE TÉCNICA E COMBATE. CALQUERA RECLAMACIÓN DEBERÁ REMITIRSE Á MAIOR BREVEDADE Á ORGANIZACIÓN:

 

VER ENLACE DE INSCRICIÓN: https://www.dropbox.com/sh/ooc0q4ow93d4eqo/AACSs4Iwxd1MFvnhixsLm3r6a?dl=0 

 

VER ENLACE DE SORETEO: 

COMBATE: https://www.dropbox.com/sh/xp9hd95j995j07p/AAAqBHzN2zVgmltDCoiG-Xxza?dl=0 

TÉCNICA: https://www.dropbox.com/sh/b97nn66kinvtxrp/AAA2hHSW7dhHyfapf_Gd_QuFa?dl=0 

  • Publicado en Novas

Galicia, campioa do Open de Valencia

Galicia proclamouse hoxe en Oropesa del Mar (Castellón) campioa do Open de Valencia en técnica e freestyle. As e os deportistas galegos, que viaxaron cos seus clubes, sumaron un total de trece medallas en técnica (4 ouros, tres pratas e 6 bronces) e 6 en freestyle (4 ouros, 1 prata e 1 bronces).

Na modalidade de técnica os ouros foron para Alejandro Losada (Tao) en sénior 1 masculino e Raquel Guillén (Tao) en sénior 1 feminino. Ademais, xuntos tamén acadaron a primeira posición en parella sénior 1, igual que a parella júnior do Hebe, formada por Bárbara Di -Martino e Álvaro Portela, que tamén subiron ao máis alto do podio.

As pratas foron para Bárbara Di-Martino en júnior individual e para Alejandro Fernández (Escola Lucense) en cadete individual, así coma para a parella cadete formada por Talya Yu e Rubén Galdo  (Natural Sport Sada).

Por último, os bronces foron para Álvaro Portela (Hebe) en júnior masculino; mentres que en cadete acadaron o bronce Rubén Galdo (Natural Sport Sada); Francisco Ramos (Natural Sport Riveira)  e Yaiza Velo (Natural Sport Sada).  Ademais a alevín Kyra Estévez (Natural Sport Riveira) e o trío cadete formado por Yaiza Velo, Talya Yu e Irea Abuín  ocuparon a terceira posición.

Freestyle. Na modalidade de freestyle tamén houbo magníficos resultados para as e os deportistas galegos cun total de 4 ouros, unha prata e un bronce. O Natural Sport Sada proclamouse campión por equipos en freestyle.

En free infantil, Nadia Blanco (Natural Sport Sada) acadou a medalla de ouro, igual que os seus compañeiros de club en  -17 anos, Yaiza Velo en feminino e Rubén Galdo e masculino. Ademais a parella do Sada en free -17 anos, formada por Rubén e Irea Abuín tamén ocuparon o posto máis alto do podio. Por último sinalar a medalla de prata de Irea Abuín e o bronce de Zaida Velo, ambas do Sada.

  • Publicado en Novas

Resultados Combate Open Internacional Vila de Moaña 2018

Esta fin de semana disputouse o Open Internacional Vila de Moaña, coa participación de máis de 600 taekwondistas.

O sábado celebrouse a modalidade de combate coa presenza de 350 deportistas das categorías precadete, cadete, infantil, júnior e absoluta.

No documento adxunto tedes os resultados.

 

  • Publicado en Novas
Suscribirse a este canal RSS