Sponsors Federacion Galega de Taekwondo

Log in
A+ A A-

Artigos filtrados por data: Novembro 2017

HQR TAEKWONDO 2017

PARA MAIS INFORMACIÓN CONTACTAR CO SR. CORTEGOSO - CLUBE MACE SPORT. GRACIAS. 

ACTIVIDAD HQR! TAEKWONDO 2017
Lugar: Pabellón del CGTD de Pontevedra.
Fechas:
Viernes 22 de diciembre del 2017 combate
Horario de 12 a 19 horas.
Miércoles 27 de diciembre del 2017 exhibición.
Horario de 19 a 21 horas.

VER FORMULARIO DE INSCRIPCIÓN: https://goo.gl/forms/r5xZhRyAoY7O0Biq2 

 


A todos los deportistas se les da un diploma personalizado de participación HQR
2017
A todos los deportistas que lo soliciten con la inscripción se les dará la comida
picnic (un bocadillo de fiambre, una botella de agua y una pieza de fruta o
yogur)
A todos los deportistas se le da una camiseta de taekwondo HQR 2017
Los clubes que lo soliciten se les pone autobús para ayudar con el
desplazamiento, haciendo una ruta y recogiendo a los clubes solicitantes.
Reglamento:
1. Todos los deportistas tienen que estar federados
2. Todos los deportistas tienen que hacer una inscripción previa en la
página de la FGT antes del día 18 de diciembre.
3. Categorías de combate:
a. Benjamín nacidos en el año 2008 y 2009
b. Alevín nacido en el año 2007 y 2006
c. Infantil nacido en los años 2005 y 2004
d. Cadete nacido en los años 2003 y 2002
e. El peso será comprobado antes de entrar en cada tapiz con el traje y el
cinturón
f. Se apuntarán con el peso natural y se harán los sorteos en grupos de 4
ajustando lo más posible, con el sistema de repesca, todos los
deportistas hacen dos combates, y los dos mejores hacen a la final.

  • Publicado en Novas

Exame Cintos Negros - Horario

EXAME DE CINTURÓN NEGRO SÁBADO 2 DE DECEMBRO DE 2017

COMPLEXO DEPORTIVO DE ELVIÑA - A CORUÑA

DOBOK: ESTÁ PERMITIDO UTILIZAR O DOBOK DE POOMSE


4 DAN 9:00-9:40
Sandro Caeiro Oliveira

3 DAN 9:40- 10:10
Santiago Paredes Viñas
Juan Carlos Penas de la Iglesia
Laura Santiso Castillo

3 DAN 10:10- 10:40
Brais Gonzalez Fernández
Emilio Delfin Mariño

2 DAN 10:40- 11:10
Vitor Lourido Bastos
Alejandro Losada Rodríguez
Renso Eduardo Rodríguez Rendo

2 DAN 11:10-11:40
Victor Gamas Bello
Carlos Rey Cuadrado
Jose Roca Rodríguez

1 DAN 11:40- 12:05
Silvia Soto Carballeira
Roi Fernandez Cortón
Iván Pazo Rial
Diego Miras Fernandez

1 DAN 12:05- 12:40
Brais Guardado Collazo
Marvin Vaquero Pallares
Andrea Pazos Perez
Mar Fernandez Canosa 2ºPUM

1 PUM 12:40-13:05
Ainhoa García Rodríguez
Gabriela Lage Comesaña
Carlos Willian Bolaño Bello

1 PUM 13:05-13:30
David Caramés Torres
María Ferreiro Domínguez
Lucía Costas Fernández

PROBA COMBATE: 13:30
Lémbrase a tódolos deportistas que deben traer todas as protección obrigatorias, bucal incluido.

  • Publicado en Novas

Medalla de bronce para Katya Calvar no Open de Israel

Katya Calvar (Mat´s), logrou esta fin de semana a medalla de bronce no Open de Israel. A galega, que entrou directamente nos cuartos de final, venceu a representante grega, nun combate que foi dominando con comodidade (10-3) e que só se apertou un pouco no tramo final, pero sen pasar apuros serios (10-7).
 
Na semifinal, contra a República Checa, tamén puido poñerse por diante no marcador de forma clara, pero a checa foi quen de remontar para lograr superar á nosa deportista e pasar á final do torneo de Israel.
 
Noraboa Katya!!!
  • Publicado en Novas

Lía de Araujo e Alejandro Losada, premios á Excelencia Deportiva da Universidade de Vigo

Lía de Aráujo e Alejandro Losada recibiron o Premio á Excelencia Deportiva da tempada 2016/17, concedidos pola Universidade de Vigo. Nestes galardóns valórase a compatibilidade entre a actividade deportiva e a académica, o feito de que represente á Universidade de Vigo na actividade deportiva e a participación en competicións oficiais no ámbito federado.

Desta forma, entre os seis premiados hai dous taekwondistas: Lía de Araújo, que está a estudar o grao de linguas extranxeiras; e Alejandro Losada (grao en enxeñaría en electrónica industrial e automática).

Noraboa!

 

 

  • Publicado en Novas

O Vila de Moaña reunirá a máis de mil deportistas esta fin de semana

Esta fin de semana celébrase o Torneo Internacional Vila de Moaña e o Campionato Galego de Exhibición Adultos, nos que participarán máis de mil  taekwondistas   pertencentes a 47 clubs, ademais de 75 árbitros e 145 técnicos. Este ano o torneo, da categoría RG2, bateu marcas en canto a participación.

 O evento disputarase os días 25 e 26 de novembro no pavillón de Reibón, onde se instalarán 7 tapices para combate e 6 para a modalidade de técnica. A xornada do sábado estará adicada á modalidade de combate con 554 participantes pertencentes a 42 clubs, 36 árbitros e 70 técnicos. De 9 a 13:30 horas competirán os participantes das categorías precadete, infantil, sénior e máster, mentres que os cadetes e júnior farano a partir das 14:40 horas (ata ás 21:30). O domingo (a partir das 09:00 horas) será a quenda para os participantes de técnica infantil e adulto (372 deportistas) e freestyle (59).

 Ademais, o domingo (13:30 horas) disputarase o Campionato Galego de Exhibición Adultos, con seis equipos, e que será clasificatorio para o Campionato de España, que se disputará o 8 de decembro en Marina D´Or (Castellón). No galego participarán Tao, Mace Sport, Olimpic, Yidam, Kiap e Hebe e os dous primeiros clasificados acadarán a súa praza para competir no campionato de España.

 Este torneo é organizado polo club Hebe, en colaboración coa Federación Galega de Taekwondo e o Concello de Moaña. O torneo, da categoría RG2, está incluído no circuíto de torneos ranqueables organizado pola Federación Galega de Taekwondo.

 O ranking galego é un sistema de baremación obxectivo baseado na suma de puntos naqueles torneos que forman parte do circuíto. Deste xeito, ao final do cómputo, o deportista que máis puntos obteña no seu peso será o que compita no Campionato de España.

 O custe da entrada no Vila de Moaña é de 3 euros por media xornada e de 5 polo día enteiro.

  • Publicado en Novas

Copa Xunta de Técnica - Resultados

COPA XUNTA DE TÉCNICA

TEO, 18/11/2017 

RESULTADOS:

 

CAMPEONATO  COPA  XUNTA  DE GALICIA  DE  TECNICA

 

 

MASCULINO

 

 

FEMENINO

 

 

 

 

 

 

 

 

MASTER  1

 

 

MASTER  1

 

MIGUEL A. NEIRA

SANGIAO

SANDRA GARDININ

YIDAM

SANTIAGO PAREDES

SEUNGSPORT

 

 

 

 

MASTER  2

 

 

MASTER  2

 

OSCAR REY

KIAP

ESPERANZA FERNANDEZ

COUTO

JUAN JOSE COSTA

TAO  C.L.V.

 

 

 

EDUARDO GONZALEZ

TAO C.L.V.

 

 

 

ENRIQUE ALVAREZ

NEKA

 

 

 

 

MASTE   4

 

 

MASTER  4

 

EMILIO MARIÑO

SEUNGSPORT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SENIOR  1

 

 

SENIOR  1

 

ALEJANDRO LOSADA G.

TAO C.L.V.

ANDREA VILAS

TAO C.L.V.

ALEJANDRO LOSADA RGUZ

NEKA

ELENA VARELA

NEKA

SAMUEL ALVES

TAO C.L.V.

EIRIM  VAAMONDE

YIDAM

CARLOS REY

NEKA

SOPHIE GONZALEZ

YIDAM

 

SENIOR  2

 

 

SENIOR  2

 

SAMUEL MEILAN

TAO C.L.V.

NEREA ALAMANCOS

TAO C.L.V.

ALEJANDRO CARREÑO

WELLNESS

BEGOÑA VEIGA

HAN´S HORANG

PEDRO MORA

TAO C.L.V.

JESSICA ROMERO

VALERIS

BRAIS GONZALEZ

SENUNGSPORT

 

 

 

 

JUNIOR

 

 

JUNIOR

 

MANUEL PAZ

HEBE

CELIA GARCIA

TAO C.L.V.

GABRIEL TEMBRAS

M.D.K.

BARBARA DI MARTINO

HEBE

ALVARO PORTELA

HEBE

BEATRIZ FELPETO

M.D.K.

GABRIELE SANTOME

HEBE

RAQUEL LOSADA

TAO C.L.V.

 

CADETE ADULTO

 

 

CADETE  ADULTO

 

ALEJANDRO FERNANDEZ

ESC.LUCENSE

ANGELA PAZ

HEBE

RUBEN GALDO

CENTER

NURIA GARCIA

ESC.LUCENSE

ANDRES RODRIGUEZ

HAN,S HORANG

ANA ISABEL PITA

MACE SPORT

GAEL TRUJILLO

NEKA

IRIA DE LA FUENTE

NEKA

 

CADETE

 

 

CADETE

 

DAVID CARAMES

YIDAM

ELENA MONTENEGRO

KIAP

ROI CORTON

YIDAM

NOA CHAN

YIDAM

URIEL PEREIRA

TAO C.L.V.

ZAIDA VELO

N.S. SADA

JOEL MONTENEGRO

TAO C.L.V.

CRISTINA PINTOS

OLIMPIC

 

INFANTIL

 

 

INFANTIL

 

TOMAS FERNANDEZ

KIAP

MARA CID

YIDAM

YAGO FRAGA

KIAP

LUCIA COSTAS

YIDAM

GABRIEL VAZQUEZ

TAO C.L.V.

LAURA RODRIGUEZ

TAO C.L.V.

SAMUEL MEILAN

TAO C.L.V.

LAURA GONZALEZ

TAO C.L.V.

 

ALEVIN

 

 

ALEVIN

 

ALVARO GUTIERREZ

MACE SPORT

YAIZA VELO

N.S.SADA

FRANCISCO RAMOS

N.S.RIVEIRA

2

LAURA ALVAREZ

NEKA

MANUEL PAZ

N.S. RIVEIRA

CARMEN VENTOSO

MACE SPORT

MARCO GARCIA

NEKA

AROA GUTIERREZ

OLIMPIC

 

 

 

 

 

 

 

BENXAMIN

 

 

BENXAMIN

 

LUCAS YELO

KIAP

ANA LLIN SHIN

HAN´S HORANG

AITOR TEIJEIRO

NEKA

EVA MORALES

TAO C.L.V.

ADRIAN LORENZO

TAO C.L.V.

YADIRA OLIVEIRA

SEUNGSPORT

IZAN MONTENEGRO

TAO C.L.V.

NAYARA PIÑEIRO

PATIÑO

 

ADULTO

 

 

ADULTO

 

 

A1

 

 

A1

 

DAVID GARCIA

KUNGANG

CRISTINA RAMIL

M.D.K.

MARTIN BLANCO

USC

EMMA FERNANDEZ

USC

KAMIL RGUEZ

E.UCENSE

KLAUDIA RODRIGUEZ

E. LUCENSE

 

A2

 

 

A2

 

JORGE GONZALEZ

SUH PONTEV

ALEXIA LOPEZ

NEKA

LUIS A. MARTINEZ

OMNIHUM

LUCIA RIVERA

SPORT FACT

GUILLERMO PAZOS

JANSU

LUCIA IGLESIAS

SPORT FACT

HUGO REY

DOBOK

LUCIA ROUCO

E.LUCENSE

 

A3

 

 

A3

 

IAGO RODRIGUEZ

M.D.K.

MARIA VILLAR

E.LUCENSE

MANUEL RAMOS

COUTO

MARCELA FERNANDEZ

KIAP

ALVARO GONZALEZ

OLIMPIA

NOA FERNANDEZ

TAEBEK

ELOI SANDE

BUDO

SOFIA RODRIGUEZ

OLIMPIC

 

A4

 

 

A4

 

CARLOS GONZALEZ

KIAP

NOELIA PEREZ

N.S. SADA

 

 

 

PAULA PINO

SPORT FACT

 

 

 

IRENE GONZALEZ

KIAP

 

A5

 

 

A5

 

MIGUEL BARREIRO

YIDAM

RUTH COUSO

SANGIAO

MARTIN FERNANDEZ

YIDAM

PAULA RODRIGUEZ

KORYO

ANXO DIAZ

NEKA

MARIA G. DAS VILASBOAS

PATIÑO

ADRIAN GONZALEZ

SANGIAO

MARIA REGOJO

KIAP

 

B1

 

 

B1

 

BRAN LOPEZ

KWOM

FRANCISCA RAMIREZ

E. LUCENSE

ARTURO PONS

E. LUCENSE

SONIA GONZALEZ

TAEBEK

DAVID PITA

M.D.K.

ANA MORALES

E. LUCENSE

IVAN PAZOS

JANSU

 

 

 

 

B2

 

 

B2

 

ABEL ORGE

YIDAM

SABELA DURAN

KUNG GANG

DANIEL RODRIGUEZ

NEKA

 

 

 

JUAN GONZALEZ

KUNGANG

 

 

 

YAUME RIVAS

M.D.K.

 

 

 

 

B3

 

 

B3

 

JOSE Mª OGEA

NEKA

YASMINA RODRIGUEZ

YIDAM

MIGUEL AMENEIRO

M.D.K.

SARAY FERNANDEZ

TAEBEK

MANUEL ALONSO

ART. E MOVE

LUA ABELEDO

NEKA

JOSE Mª CASAS

SUH PONT.

MARISOL FERNANDEZ

TAEBEK

 

B4

 

 

B4

 

AXEL VALLADARES

YIDAM

ODHRA DI MARTINO

HEBE

ANDRES FREIJEIRO

COUTO

ANTIA GARCIA

COUTO

ALEJANDRO CORREDOIRA

HEBE

SILVIA FILGUEIRA

KIDO

IVAN BLANCO

COUTO

VALERIA FUENTESECA

VALERIS

 

C1

 

 

C1

 

 

 

 

 

 

 

 

C2

 

 

C2

 

NICOLAS LASNE

TAO C.L.V.

SUSANA FERNANDEZ

E. LUCENSE

FRANCISCO LOPEZ

SEUNGSPORT

ROSA M. CHOUSA

TAO C.L.V.

JACOBO RODRIGUEZ

E. LUCENSE

 

 

 

 

C3

 

 

C3

 

FERNANDO GONZALEZ

TAO C.L.V.

ANA MARIA RODRIGUEZ

SEUNGSPORT

DAVID SANTOS

KIDO

 

 

 

MANUEL LOPEZ

NEKA

 

 

 

ANGEL PENA

M.D.K.

 

 

 

 

D1

 

 

D1

 

JULIO FERNANDEZ

KWON

 

 

 

EMILIO GARCIA

SEUNGSPORT

 

 

 

 

D2

 

 

D2

 

GUMERSINDO FERREIRA

SEUNGSPORT

SANDRA LOPEZ

E. LUCENSE

 

D3

 

 

D3

 

LUIS FEANS

WELLNESS

 

 

 

RAMON DEVESA

TAEBEK

 

 

 

 

D4

 

 

D4

 

JESUS DOMINGUEZ

M.D.K.

BELEN FERNANDEZ

TAO C.L.V.

TOMAS PEREZ

KWON

MARTA A. FERNANDEZ

E. LUCENSE

JESUS MARTINEZ

JANSU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

INFANTILES

 

 

INFANTILES

 

 

A1

 

 

A2

 

SANDRA  FEIJOO

COUTO

LUCAS ALONSO

TAEBEK

NOEL BLANCO

TAEBEK

CARMEN GONZALEZ

E. LUCENSE

BREIXO PEREZ

TAEBEK

ALICIA LENS

E. LUCENSE

YAGO PEREZ

SPORT FACT

EREA BUJAN

E.LUCENSE

 

A3

 

 

A4

 

BRUNO OTERO

OLIMPIC

 

 

 

MARIÑA BLANCO

OZONO

 

 

 

MARVIN FERNANDEZ

HAN´S HORAN

 

 

 

ADRIAN VIDAL

N.S. SADA

 

 

 

 

B1

 

 

B2

 

NATALIA ELISA SUAREZ

OZONO

ALBA BALTAR

E. LUCENSE

SAMUEL SERRA

OLIMPIA

OLALLA VAZQUEZ

COUTO

JULIAN SOMOZA

OZONO

SAMUEL CRESPO

HAN´S HORANG

ANXO LOSADA

TAEBEK

CARLA PEREIRO

SUH SPONT

 

B3

 

 

 

 

JESSY SUN SHIN

HAN´S HORAN

 

 

 

DANA MARCINI

N.S. SADA

 

 

 

ANDREA VIDELA

N.S.RIVEIRA

 

 

 

DAFNE PIÑEIRO

OLIMPIC

 

 

 

 

C1

 

 

C2

 

SABELA VILLANUEVA

OLIMPIC

TANIA OTERO

YIDAM

SOFIA BELLO

TAO C.L.V.

CARLA DIAZ

N.S.SADA

ZOE GARCIA

N.S. SADA

HECTOR NUÑEZ

TAO C.L.V.

PAULA SOBRINO

OLIMPIA

SOFIA MAROÑO

HAN´S HORANG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C3

 

 

C4

 

ERIKA FERNANDEZ

M.D.K.

BRUNO GONZALEZ

M.D.K.

LEIRE MARTIÑAN

N.S. SADA

HUGO LOPEZ

TAO C.L.V.

AINHOA RODRIGUEZ

N.S. SADA

LUCIA RIAL

SARES TKD

LUCIA LOSADA

TAO C.L.V.

ANA FERREIRO

COUTO

 

C5

 

 

 

 

NADIA NEIRA

E. LUCENSE

 

 

 

LEIRE MARCOS

PATIÑO

 

 

 

INES ABUIN

N.S.SADA

 

 

 

ADA HERMELO

HEBE

 

 

 

 

D1

 

 

D1

 

DAVID POYAN

NEKA

LUCIA COUTO

OLIMPIC

XAVIER MARTINEZ

N.S. RIVEIRA

ANDREA CHAPELA

PATIÑO

ALEXANDRE DOMINGUEZ

BUDO

LUCIA DIAZ

E. LUCENSE

RICARDO PIÑEIRO

BUDO

ANA COSTA

NEKA

 

D2

 

 

D2

 

MATEO MUÑIZ

OZONO

LARA SOMOZA

E. LUCENSE

NICOLAS LAGE

NEKA

CARME SANTAMARIA

N.S. RIVEIRA

NAIN GONZALEZ

COUTO

IRENE PENAS

N.S. SADA

GABRIEL SAMPEDRO

N.S. RIVEIRA

KENDRA RODRIGUEZ

E. LUCENSE

 

D3

 

 

D3

 

HUGO BAQUEIRO

TAO C.L.V.

CARLA RODRIGUEZ

TAO C.L.V.

IAGO GARCIA

E. LUCENSE

ANTIA RODRIGUEZ

COUTO

Fº JOSE GARCIA

HAN´S HORAN

NOA VIDAL

KIDO

ANXO PARADA

KIDO

ANTIA SANCHEZ

KIDO

 

D4

 

 

D4

 

PABLO ROSADO

E. LUCENSE

PAULA PIÑEIRO

E. LUCENSE

RAUL M. PEREIRA

SARES TKD

NOA FERNANDEZ

SARES TKD

IAGO  GIL

HEBE

IRIA RODRIGUEZ

HEBE

JUSTIN RIAL

OZONO

NEREA ABUIN

N.S. SADA

 

D5

 

 

D5

 

AARON BOVEDA

KIAP

TALIA YU CELADA

N.S. SADA

 

E2

 

 

E2

 

OMAR DANS

HAN´S HORAN

 

 

 

GOAR RODRIGUEZ

E. LUCENSE

 

 

 

MANUEL TRINCADO

BUDO

 

 

 

SERGIO PRIETO

VALERIS

 

 

 

 

E1

 

 

E1

 

JUAN CARREIRA

OLIMPIC

AGUEDA VAZQUEZ

SARES

JULIO SAEZ

KIAP

ROCIO ANDRADA

E. LUCENSE

MARIO ABAL

VITAL SPORT

EMILIA GONZALEZ

KUNGANG

ANTONIO PARDO

E. LUCENSE

Mª PILAR LOMBAO

JANSU

 

E2

 

 

E2

 

 

 

 

LUCIA APARICIO

TAO C.L.V.

 

 

 

NATALIA LOPEZ

E. LUCENSE

 

 

 

SILVIA CASTAÑEDA

E.LUCENSE

 

 

 

TANIA CORTES

KWON

 

E3

 

 

E3

 

GABRIEL VAZQUEZ

COUTO

GISELA CORTEGOSO

HEBE

IVAN MORENO

DOBOK

LEYI YE YE

PATIÑO

ALEXANDRE CASTRO

OLIMPIC

CARLA PADRO

COUTO

ALBERTO CAL

BUDO

LUCIA GARCIA

KWON

 

E4

 

 

E4

 

JULIAN FEIJOO

COUTO

MARIA FERREIRO

COUTO

ADRIAN ANTOLIN

KIAP

ANTIA NEIRA

E. LUCENSE

CARLOS WILLIAN BOLAÑO

M.D.K.

CANDELA LOUREIRO

TAO C.L.V.

HUGO RODRIGUEZ

KIAP

SANDRA JUSTO

COUTO

 

E5

 

 

E5

 

LUIS VILAS

TAO C.L.V.

RITA DIEGUEZ

OMNIHUM

 

 

 

MARTA OLVEIRA

N.S. RIVEIRA

 

 

 

INES POUPARIÑA

JANSU

                                 

 

                                                                18 DE  NOVEMBRO  DO  2017

 

 

  • Publicado en Novas

Cpto. Galego Exhibición Hapkido - Resultados

Resultados Campionato galego de Hapkido 2017:

Celebrado en Teo o 18-11-2017.

Categoría Infantil:

1º Clasificados: Kyo A

  • Óliver Fernández Vázquez.
  • Maikel Varela Iglesias.
  • Miguel Díaz Valeiras.

2º Clasificados: Kyo B

  • Alejandro González González.
  • Diego Gómez Fernández.
  • Gabriel González González.
  • Iris Medela Otero.

3º Clasificados: Kyo D

  • Darel Robert García Crespo.
  • Gabriel Gómez Fernández.
  • Keyla Cucala Darriba.
  • Izan Taboada Puga.

 

Categoría adultos hasta azul:

1º Clasificados: Kyo A

  • Juan Carlos González Blanco.
  • Rubén Álvarez Domínguez.

2º Clasificados: Garrapucho E

  • Jose Luis Rodríguez Vidal.
  • Jose Luis Carnoto San Martín.
  • Ivan Cordeiro.

3º Clasificados: Garrapucho C

  • Esther Fernández Fernández.
  • Jorge Álvarez Carballeira.

 

 

Categoría adultos marrones y negros:

1º Clasificados: Garrapucho D

  • Nerea García Regal.
  • Óscar Canosa Barreiro.

2º Clasificados: Garrapucho A

  • Miguel Aneiros Vilariño.
  • Jose Manuel Olveira Romaní.

3º Clasificados: Kyo D

  • Cástor Sánchez Chao.
  • Teodoro Fernández González.

 

 

Clasificación por equipos:

1º Kyo.

2º Garrapucho.

3º Wellness - Tkdenodo

  • Publicado en Novas

Torneo de Moaña. Horario, inscrición e sorteo

TORNEO VILA DE MOAÑA

CAMPIONATO GALEGO DE EXHIBICIÓN DE ADULTOS

MOAÑA, SÁBADO 25 E DOMINGO 26 DE NOVEMBRO DE 2017 

ORGANIZA CLUBE HEBE E COLABORA O EXCMO. CONCELLO DE MOAÑA

 

INFORMACIÓN IMPORTANTE: 

(Calquera dato relevante será publicado neste espacio).

 

 
  •  SO OS COMPETIDORES DE EXHIBICION DE ADULTOS DEBERAN PRESENTAR DNI OU PASAPORTE ORIXINAL NA MESA DE INSPECCIÓN NO CAMPIONATO DO VINDEIRO DIA

 

 

VER INSCRICIÓNS: https://www.dropbox.com/sh/n2nakk3b73eqtbo/AABH2V1lTsa9-c1djOzv6-kva?dl=0 

 

VER SORTEOS E HORARIOS TECNICA E EXHIBICIÓN: https://www.dropbox.com/sh/y7oyqr6i91q4iqy/AAAbC8BEEp5SMWxDcGRxCOYDa?dl=0 

 

VER SORTEOS E HORARIOS DE COMBATE: https://www.dropbox.com/sh/oi93b6y78y9qv1s/AAB0rgr1WWkml_QIxsJpS704a?dl=0 

 

VER PESAXE PESAXE: https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vTFQkDCjIQBU40qp_5nu1Vp2Vuw4L3gqFkEnN7-0yGliDWCmdD3mBNSoEwAxxWHXnZZLLrto00T_Jhi/pubhtml?gid=0&single=true 

  • Publicado en Novas

Catro medallas galegas no Open de París

Foron as júniors galegas as que lograron un bo botín no Open de París. Na xornada de hoxe houbo dous ouros (Alma Pérez e Elena Pérez), una prata (Ana Dosil) e un bronce (Antía Sánchez) para taekwondistas galegas na proba de París.

Alma Pérez (-52, Suh Sport) comezou o torneo vencendo á Alexia Amon (Francia) cun cómodo 15, para enfrontarse en segunda rolda á mundialista e medallista europea, a británica Holly Kelly. Foi un combate moi técnico, no que a nosa deportista brillou para vencer por 28-12. Coa medalla asegurada, a boirense mostrou a súa ambición gañando en semifinais a Siobann Delaye (Francia) por un impresionante 32-12 e na final a Ella Sands (Gran Bretaña) tamén con enorme superioridade (23-6).

O segundo ouro galego foi para Elena Pérez (-44 quilogramos, Natural), que ademais repetía una magnífica actuación en París, xa que o pasado ano foi prata. En primeira rolda Elena enfrontouse á alemá Jessica Wolf á que derrotou por 24-3 nun combate bastante cómodo. Na segunda eliminatoria venceu á  francesa Khalissa Agaou por 17-3 e xa na final derrotou á tamén francesa  Sabah Shaiek por 11-8 nun combate moi técnico e estratéxico.

Ana Dosil (-68, Natural) acadou a medalla de prata en París. Na final foi superada pola vixente campioa de Europa, a francesa Althea Laurin por un claro 25-5. Previamente Ana derrotou á tamén francesa Si'Ann Sulpice-Timothe por 18-12 nun fermoso combate de grande intensidade.

O bronce galego foi para Antía Sánchez  (-55 kg, Suh Sport), quen comezou gañando con folgura o seu primeiro combate contra Oceane Lelandais (Francia) por K.O.  (22-0),  para enfrontarse en cuartos de final á tamén francesa e campioa de Europa cadete Imani Sitti, á que venceu  cun claro 24-13, dando un magnífico espectáculo cunha gran remontada. Xa en semifinais, a galega enfrontábase a unha complicadísima rival, a belga Ewelina Krynska, á que non puido vencer, tendo que “conformarse” coa medalla de bronce.

Aquí rematou a colleita de medallas galegas. Javier Torrado (-59 kg, Suh Sport) superou ao seu primeiro rival con rotundidade (28_2), pero o francés  Enzo Comprelle freou ás súas aspiracións de medalla en cuartos de final nun axustado e tenso combate no que o deportista local acabou impoñéndose (26-24).  Tamén caeu nos cuartos de final, Pablo Patiño (-63, Patiño Moaña). O galego pasou o primeiro combate sen ter que competir por incomparecencia do seu rival, un marroquí, e en segunda rolda venceu ao francés Yanis Tahraqui, un competidor moi alto, que lle puxo as cousas moi difíciles a Pablo, que ao final se impuxo por un axustado 10-9. En cuartos caeu contra o belga Shohai Amal (8-3).

Héctor Canabal (-63, Mace Sport) gañou o primeiro combate a Steluy Banzouzi (29-9), pero perdeu no segundo ante o marroquí Youssef Boatris (25-4).

Alejandro Paz (-55, Natural) superou a primeira rolda ante Angelo Ferreira (Francia) por 12-26 e caeu ante o exipcio Mostafa Mansour (9-18); mentres que Diego Martínez (-59, Natural) gañou a Guillian Dray (Francia) por 10-12 e foi derrotado polo holandés Kasmi (17-22).

Ademais, caeron en primeira rolda Tomás Lois (-45, Natural), Giovanni Imparato (-51, Mace), José García (-51, Natural), Carlos Medranda (-55, Mace) e Sergio Gonzalo (-59, Natural).

  • Publicado en Novas
Suscribirse a este canal RSS