Sponsors Federacion Galega de Taekwondo

Log in
A+ A A-

Artigos filtrados por data: Xoves, 13 Decembro 2018

Copa Cidade da Coruña 2019

 

XIV COPA INTERNACIONAL CIDADE DA CORUÑA DE TAEKWONDO E HAPKIDO          
 
LUGAR: COLISEUM A Coruña, Rúa Francisco Pérez Carballo, 2 15008 A Coruña.
 
 

INFORMACIÓN

En el teléfono (+34) 981 276 571
En el correo Este enderezo de correo está a ser protexido dos robots de correo lixo. Precisa activar o JavaScript para velo.
 
GOOGLE MAPS: https://goo.gl/maps/5C8SSdRhHVr       ENTRADA GRATUÍTA. 
 

CALENDARIO y HORARIOS:

Viernes, 8 de febrero de 2019.
Fin de plazo de inscripción y pago de cuotas.
Viernes, 15 de febrero del 2019.
Pesaje en las distintas sedes. Publicación de sorteos en la web.
Sábado, 16 de febrero del 2019.
REUNIÓN ARBITRAL: 8:30 horas
JORNADA DE MAÑANA: DE 09:00 a 14:00 horas.
JORNADA DE TARDE De 15:00 a 20:00 horas.

(Los horarios pueden sufrir modificaciones según las inscripciones).

 

COMBATE

CATEGORÍA

AÑO

GRADO

Alevín

10 y 11

Amarillo

Infantil

08 y 09

Amarillo

Cadete

05 al 07

Femenino: Verde
Masculino: Azul

Junior

02 al 04

Femenino: Azul
Masculino: Rojo

Absoluto

03 o antes

Femenino: Azul
Masculino: Rojo

Máster 1

84 al 73

Femenino: Azul
Masculino: Rojo

Máster 2

72 o antes

Femenino: Azul
Masculino: Rojo

HAPKIDO

Absoluto

2003 o antes

Sin límite

Infantil

2004 o posterior

Sin límite

 

Categorías Senior, Junior: se utilizará el sistema de petos y cascos electrónicos DAEDO GEN 2, video replay y tapiz octogonal. Combates Senior de 3 asaltos de 2´, Master 3 asaltos de 1´30”, Junior 3 asaltos de 2´.

Categoría Cadete: se utilizará el sistema de petos DAEDO GEN 2, casco tradicional integral con máscara (no facilitados por la organización) video replay y tapiz octogonal. Combates de 3 asaltos de 1´30”.

Categorías Alevín e Infantil: se utilizará el sistema de petos DAEDO GEN 2 ó GEN 1 y casco electrónico con máscara, video replay y tapiz octogonal. Combates de 2 asaltos de 1´30” (“Liga B” 2 asaltos de 1´).

 
CUOTAS: 
Cuota de combate Senior, Junior y Cadete: 15 €
Cuota combate Máster, Infantil y Alevín: 10 €
Cuota de Hapkido: Gratuíta.
 

 

  • Publicado en Novas

CPTO. GALEGO ABSOLUTO - INSCRICIÓN

INSCRICIÓN PARA REVISIÓN:

 

CPTO. GALEGO ABSOLUTO

22/12/2018 – NOIA

 

CALQUERA CAMBIO DEBERÁ SOLICITARSE VÍA MAIL ANTES DAS 13.00 HORAS DO VENRES 14 – CUSTE 10 EUROS.

 

22135 VIDAL AGUIN, ALBA Muller ABSOLUTA GALLO KIDO SPORT
32922 SCHMIDT GUEVARA, ANAHI ELENA Muller ABSOLUTA GALLO KWON
23212 OGEA COSTAS, UXIA Muller ABSOLUTA GALLO MACE SPORT
30475 PENA PAREDES, NOAH Muller ABSOLUTA GALLO PATIÑO-MOAÑA
25208 OUTEIRAL CURRAS, LIDIA Muller ABSOLUTA GALLO SARES TKD CANGAS
25503 PEREZ PARRADO, ALMA MARIA Muller ABSOLUTA GALLO SUH SPORT
30414 GARCIA BOUZON, ANDREA Muller ABSOLUTA LIGERO ARTE E MOVEMENTO
27784 LAGO SOBRADELO, LAURA Muller ABSOLUTA LIGERO AS SPORT
23005 PARDO DOS SANTOS, LORENA Muller ABSOLUTA LIGERO GARRAPUCHO
27378 TRIGO CARBALLO, LETICIA Muller ABSOLUTA LIGERO HEBE
31547 ALVAREZ FERNANDEZ, DANA Muller ABSOLUTA LIGERO HEBE
12620 CENTOIRA YAÑEZ, LAURA Muller ABSOLUTA LIGERO KWON
29064 GARCIA RODRIGUEZ, ZAYRA Muller ABSOLUTA LIGERO MANIOTAS-NOIA
24720 GARCIA MARTINEZ, CATIA Muller ABSOLUTA LIGERO MAT'S
29298 RODRIGUEZ GARCIA, UXIA Muller ABSOLUTA LIGERO MOO DUK KWAN
23953 GARCIA VIDAL, MIRYAM Muller ABSOLUTA LIGERO PATIÑO-MOAÑA
22337 LOPEZ RIVERA, NEREA Muller ABSOLUTA LIGERO SEUNGSPORT
26449 MUÑOZ PEREZ, LAURA Muller ABSOLUTA LIGERO SEUNGSPORT
30048 SANCHEZ GONZALEZ, ANTIA Muller ABSOLUTA LIGERO SUH SPORT
10100 ANDRADE BAÑA, EREA Muller ABSOLUTA MEDIO AS SPORT
23006 PARDO DOS SANTOS, PAULA Muller ABSOLUTA MEDIO GARRAPUCHO
35471 PEREZ RIESCO, SOFIA Muller ABSOLUTA MEDIO NATURAL SPORT RIBEIRA
32213 PEREZ MARIÑO, MONICA Muller ABSOLUTA MEDIO NATURAL SPORT RIBEIRA
26859 LOPEZ ALVARIÑAS, AITANA Muller ABSOLUTA MEDIO SUH TKD PONTEVEDRA
20489 TILVE COSTAS, RUTH Muller ABSOLUTA MINIMOSCA AS SPORT
25010 PEREZ ALCALDE, ELENA Muller ABSOLUTA MINIMOSCA NATURAL SPORT RIBEIRA
11454 LORENZO AMOEDO, LAURA Muller ABSOLUTA MINIMOSCA TAO
29628 GONZALEZ NOVOA, MARIA Muller ABSOLUTA MOSCA COUTO
10083 CORTEGOSO LIMA, SARA Muller ABSOLUTA MOSCA MACE SPORT
27384 TOUCEDO LADO, SARA Muller ABSOLUTA MOSCA MANIOTAS-NOIA
27130 MUÑIZ SEVARES, ALBA Muller ABSOLUTA MOSCA OZONO BOIRO CD
24991 CAAMAÑO PEREZ, ALBA Muller ABSOLUTA MOSCA SUH SPORT
24375 CASTIÑEIRA ETCHEVERRIA, TANIA MARIA Muller ABSOLUTA PESADO HEBE
34402 MAROÑAS NUÑEZ, MARTINA Muller ABSOLUTA PESADO NATURAL SPORT SADA
22895 MORENO CAMPO, SILVIA Muller ABSOLUTA PESADO VALERICS
32095 GACIO CENDAL, SARA Muller ABSOLUTA PLUMA BOUDSPORT
26835 GARCIA SUAREZ, SARA Muller ABSOLUTA PLUMA DOBOK
33493 ORTIZ BENITO, ARLET Muller ABSOLUTA PLUMA MAT'S
24848 GARCIA LAGO, AINOA Muller ABSOLUTA PLUMA NATURAL SPORT RIBEIRA
24067 PAZ CHAPELA, GEMA Muller ABSOLUTA PLUMA SARES TKD CANGAS
28320 LOSADA MOLEDO, CELIA Muller ABSOLUTA SUPERLIGERO MAT'S
12763 CALVAR MARTINEZ, KATIA Muller ABSOLUTA SUPERLIGERO MAT'S
27215 DOSIL GAGO, ANA Muller ABSOLUTA SUPERLIGERO NATURAL SPORT RIBEIRA
10603 PIÑEIRO DEVESA, LUA MARIA Muller ABSOLUTA SUPERLIGERO NATURAL SPORT RIBEIRA
22894 FUENTESECA LEGIDE, VALERIA Muller ABSOLUTA SUPERLIGERO VALERICS
24776 GONZALEZ BARBOSA, BRAYAN Home ABSOLUTA GALLO AS SPORT
29598 SEIJAS PIÑEIRO, MANUEL Home ABSOLUTA GALLO BUNKAI
24891 VAZQUEZ MARTINEZ, ARON Home ABSOLUTA GALLO KWON
25225 PREGO PENA, IZAN Home ABSOLUTA GALLO KWON
22354 PAZOS PAVON, ARTAI Home ABSOLUTA GALLO MACE SPORT
33389 GARCIA FERNANDEZ, IVAN Home ABSOLUTA GALLO MANIOTAS-NOIA
27743 QUINTELA PIÑEIRO, ADRIAN Home ABSOLUTA GALLO MAT'S
23951 PATIÑO POMBAL, PABLO Home ABSOLUTA GALLO PATIÑO-MOAÑA
28747 QUINTELA MUÑIZ, JESUS Home ABSOLUTA GALLO TAEKANART
31935 BOQUETE SEOANE, DAVID Home ABSOLUTA GALLO TAO
27789 UBEIRA BENAVIDES, ANTONIO Home ABSOLUTA LIGERO AS SPORT
30612 CARRO BARREIRO, FRANZ Home ABSOLUTA LIGERO KWON
30665 ORTIGUEIRA CAO, OSCAR Home ABSOLUTA LIGERO MANIOTAS-NOIA
10482 FERNANDEZ REY, JOSE Home ABSOLUTA LIGERO NATURAL SPORT RIBEIRA
23468 IGLESIAS ALVAREZ, BRAIS Home ABSOLUTA LIGERO NATURAL SPORT RIBEIRA
23498 GARCIA LAGO, ALVARO Home ABSOLUTA LIGERO NATURAL SPORT RIBEIRA B
23243 COSTADO COEGO, ALEJANDRO Home ABSOLUTA LIGERO SUH TKD PONTEVEDRA
14689 COUSO CARRERA, JESUS Home ABSOLUTA MEDIO HEBE
11286 GARCIA MARTINEZ, IVAN Home ABSOLUTA MEDIO MAT'S
21805 TROITIÑO AMOEDO, RUBEN Home ABSOLUTA MEDIO MAT'S
29902 REAL PEREZ, JOSE Home ABSOLUTA MEDIO NATURAL SPORT RIBEIRA
24301 CORRALES FERREIRO, DANIEL Home ABSOLUTA MEDIO PATIÑO-MOAÑA
23484 VEREA SEIJAS, ALBERTO RAMON Home ABSOLUTA MINIMOSCA MANIOTAS-NOIA
24537 PAZ ALBORES, ALEJANDRO Home ABSOLUTA MINIMOSCA NATURAL SPORT RIBEIRA
37272 GARCIA TORRES, JOSE Home ABSOLUTA MINIMOSCA NATURAL SPORT RIBEIRA
30905 REMUIÑAN LAMAS, ANGEL Home ABSOLUTA MINIMOSCA NATURAL SPORT RIBEIRA B
38929 GAMEIRO GUISANDE, RUBEN Home ABSOLUTA MOSCA AS SPORT
24544 MARTINEZ LIJO, DIEGO Home ABSOLUTA MOSCA NATURAL SPORT RIBEIRA
10492 MARTINEZ MURAS, MIGUEL Home ABSOLUTA MOSCA NATURAL SPORT RIBEIRA
24988 TORRADO MARTINEZ, JAVIER Home ABSOLUTA MOSCA SUH SPORT
25520 POUSADA COUTO, EMILIO Home ABSOLUTA PESADO MACE SPORT
26196 VEIGA FREIRE, JESUS MANUEL Home ABSOLUTA PESADO MANIOTAS-NOIA
23433 FERNANDEZ EIRAS, PABLO Home ABSOLUTA PESADO MAT'S
10238 RASCADO RIOS, FERNANDO Home ABSOLUTA PESADO NATURAL SPORT RIBEIRA
32933 MARTINEZ CASTILLO, JUNIOR LUCIANO Home ABSOLUTA PESADO NEKA
25535 FRANCO GULIAS, BRIAN Home ABSOLUTA PESADO TAEKANART
28325 ACUÑA GARRIDO, FRANCISCO ALEXANDRE Home ABSOLUTA PESADO TAEKANART
28703 IGLESIAS COSQUET, SERGIO Home ABSOLUTA PLUMA AS SPORT
30432 FERNANDEZ DOMINGUEZ, BRAIS Home ABSOLUTA PLUMA AS SPORT
10082 RIOS CORTEGOSO, BORJA Home ABSOLUTA PLUMA HEBE
10089 RIOS CORTEGOSO, JACOBO Home ABSOLUTA PLUMA HEBE
21305 ROSON SANCHEZ, DIEGO Home ABSOLUTA PLUMA KWON
23201 SILVA PAZOS, UNAI Home ABSOLUTA PLUMA MACE SPORT
31816 CANABAL BLANCO, HECTOR Home ABSOLUTA PLUMA MACE SPORT
28564 GONZALEZ GARCIA, JAVIER Home ABSOLUTA PLUMA MACE SPORT B
11321 REIRIZ GONZALEZ, LUIS Home ABSOLUTA PLUMA MAT'S
12255 PORTABALES TEIXEIRA, ANGEL Home ABSOLUTA PLUMA MAT'S
10539 PARADA MARTINEZ, MANUEL Home ABSOLUTA PLUMA NATURAL SPORT RIBEIRA
22248 GARCIA TORRES, ALVARO Home ABSOLUTA PLUMA NATURAL SPORT RIBEIRA
11829 CONDE RIAL, CRISTIAN Home ABSOLUTA SUPERLIGERO AS SPORT
23066 POMBO ROMERO, ADRIAN Home ABSOLUTA SUPERLIGERO NATURAL SPORT RIBEIRA
22183 FRANCO ROUCO, OSCAR Home ABSOLUTA SUPERLIGERO PATIÑO-MOAÑA

 

  • Publicado en Novas

RESULTADOS CAMPIONATO DE EUROPA DE CLUBS TÉCNICA E FREESTYLE

A pasada fin de semana celebrouse en Oropesa de Mar (Castellón) o Campionato de Europa de Clubs nas categorías infantil e adulta. Os clubs galegos acadaron magníficos resultados neste torneo, con multitude de medallas nas diferentes categorías, amosando, unha vez máis, o seu alto nivel competitivo e a súa posición tanto a nivel nacional como internacional nestas modalidades. Ademais, na clasificación do Campionato de Europa de clubs, tamén houbo premio para os clubs galegos. Na categoría kids, o Han's Horang-I logrou subir ao máis alto do podio, mentres que o Natural Sport Sada foi bronce. Na categoría de adultos, bronce para o Yidam CEIP-Balaídos.

Podedes ver os resultados no seguinte enlace:

Resultados

  • Publicado en Novas

RESULTADOS CAMPIONATO DE ESPAÑA DE CLUBS TÉCNICA E FREESTYLE

Esta fin de semana tamén se celebrou en Oropesa do Mar o Campionato de España de Clubs de Técnica e Freestyle e, novamente, con espectaculares resultados para o taekwondo galego.

Houbo unha choiva de medallas galegas nas diferentes categorías (ver os resultados no enlace) e grazas a iso tamén houbo premios na clasificación por equipos.

Así, na clasificación de clubs do Campionato de España de Adultos de Técnica e Freestyle proclamouse vencedor o Yidam CEIP Balaídos, con treinta puntos.

Na clasificación de clubs do Campionato de España Infantil de Técnica e Freestyle o vencedor foi o Han's Horang-I (con 38 puntos) e co Natural Sport Sada na segunda posición (20 puntos).

No enlace tedes todos os resultados.

Resultados

  • Publicado en Novas
Suscribirse a este canal RSS