Sponsors Federacion Galega de Taekwondo

Log in
A+ A A-

Artigos filtrados por data: Decembro 2018

Eleccións 2018 - Proclamación definitiva de presidente e comisión delegada

ELECCIÓNS 2018

PROCLAMACIÓN DEFINITIVA DE PRESIDENTE E COMISIÓN DELEGADA 

 

PRESIDENTE 

1.- JUAN CARLOS EIRIZ LOPEZ 

 

MEMBROS DA COMISIÓN DELEGADA: 

1.- CLUBE PATIÑO – ESTAMENTO DE CLUBES

2.- CLUBE NEKA – ESTAMENTO DE CLUBES

3.- CLUBE TKDENODO – ESTAMENTO DE CLUBES

4.- CLUBE NATURAL SPORT SADA – ESTAMENTO DE CLUBES

5.- CLUBE TAEKANART – ESTAMENTO DE CLUBES

6.- JOSÉ U. LOREN RODRIGUEZ – ESTAMENTO DE TECNICOS

7.- NOELIA GÓMEZ FABELLO – ESTAMENTO DE ÁRBITROS

8.- OSCAR A. REY VILLAR – ESTAMENTO DE DEPORTISTAS

9.- LAURA LORENZO AMOEDO – ESTAMENTO DE DEPORTISTAS

 

A CORUÑA, 27/12/2018.

 

ASDO. JOSE ANGEL SEGUIN CID

PRESIDENTE XUNTA ELECTORAL

  • Publicado en Novas

RESULTADOS CAMPIONATO GALEGO ABSOLUTO DE COMBATE - NOIA

Hoxe 22 de decembro celebrouse en Noia o Campionato Galego Absoluto de Combate, coa participación de preto de cen deportistas e 25 clubs de toda Galicia. Na clasificación de clubs logrou o título de campión galego o Natural Sport Riveira tanto na categoría masculina, como feminina e na xeral.

No documento adxunto tedes as clasificacións.

  • Publicado en Novas

Case cen participantes no Campionato Galego de Combate que se celebrará o 22 de decembro en Noia

Case cen deportistas están inscritos no Campionato Galego Absoluto de Combate que se celebrará o sábado 22 de decembro en Noia (Pavillón Municipal Agustín Mourís). Este torneo é clasificatorio, xunto ao Circuíto Galego, para o Campionato de España.

 COMEZO DA COMPETICIÓN ÁS 09.00H.

En total no Campionato Galego Absoluto competirán 25 clubs galegos, 96 deportistas (45 mulleres e 51 homes), 25 árbitros e uns  50 adestradores. A actividade comezará ás 09:00 horas e finalizará a última hora da mañá (a entrega de medallas está prevista a partir das 12:00 horas).

 

Entre os inscritos e inscritas hai xente moi nova e cunha gran traxectoria por diante e tamén taekwondistas veteráns cun gran curriculum, o que garantiza gran espectáculo deportivo. Así podemos destacar a nomes coma Katya Calvar, Lúa Piñeiro, Laura Lorenzo, José Fernández, Fernando Rascado ou Pablo Fernández Eiras, entre outros, fronte a mozos moi novos xa con experiencia internacional, coma Arlet Ortiz, Javier González, Adrián Pombo, Tania Castiñeira, Sara Cortegoso ou Alma Pérez.

 

  • Publicado en Novas

Copa Xunta de Galicia - Resultados

RESULTADOS  COPA XUNTA DE GALICIA.

VIGO, 16/12/2018

 

MASCULINO

 

 

FEMININO

 

 

 

 

 

 

 

 

MASTER 1

 

 

MASTER 1

 

JOSE M. AGUIN

KIDO SPORT

 

 

 

SANTIAGO PAREDES

SEUNGSPORT

 

 

 

 

MASTER 2

 

 

MASTER 2

 

JUAN JOSE COSTA

TAO C.L.V.

ESPERANZA FENANDEZ

COUTO

EDUARDO GONZALEZ

TAO C.L.V.

MARIA LUISA GARCIA

TAO C.L.V.

JUAN PENAS

AS SPORT

 

 

 

 

MATER 3

 

 

MASTER 3

 

JOSE LUIS RODRIGUEZ

BIOSBARDO

 

 

 

 

MASTER 4

 

 

MASTER 4

 

EMILIO MARIÑO

SEUNGSPORT

ENCARNACION QUINTELA

HEBE

 

SENIOR 1

 

 

SENIOR 1

 

ALEJANDRO LOSADA GARCIA

TAO C.L.V.

RAQUEL GUILLEN

TAO C.L.V.

ALEJANDRO LOSADA RGUEZ

NEKA

CELIA GARCIA

TAO C.L.V.

SAMUEL ALVES

TAO C.L.V.

ELENA VARELA

NEKA

GABRIEL TEMBRAS

M.D.K.

EIRIM VAAMONDE

YIDAM

 

SENIOR 2

 

 

SENIOR 2

 

PEDRO MORA

TAO C.L.V.

NOELIA PEREZ

HEBE

ALEJANDRO CARREÑO

TKDENODO

BEGOÑA VEIGA

HAN´S GORANG I

IVAN SANGIAO

BIOSBARDO

ILEANA RODRIGUEZ

SEUNGSPORT

BRAIS GONZALEZ

SEUNGSPORT

 

 

 

JUNIOR

 

 

JUNIOR

 

GABRIELE SANTOME

HEBE

BARBARA DI MARTINO

HEBE

ALVARO PORTEELA

HEBE

NURIA GARCIA

E.LUCENSE

TOMAS FDEZ-HERRERIN

KIAP

ZAIDA VELO

N. SADA

SERGIO MOSCOSO

TAO, C.L.V.

MARA CID ESTEVEZ

YIDAM

 

CADETE ADULTO

 

 

CADETE ADULTO

 

ALEJANDRO FERNANDEZ

E. LUCENSE

LAURA ALVAREZ

NEKA

DANIEL AREAN

NEKA

SARA PENA

PATIÑO

FRANCISCO RAMOS

N.S. RIBEIRA

YAIZA VELO

N.S. SADA

RUBEN GALDO

N.S. SADA

CARLA PARDO

NEKA

 

ALEVIN

 

 

ALEVIN

 

SAMUEL CRESPO

HAN´S HORANG I

JESSY SUN SHIN

HAN´S HORANG I

IZAN MONTENEGRO

TAO C.L.V.

ANDREA VIDELA

N.S. RIBEIRA

HUGO ARNOSO

N..S. SADA

NADIA BLANCO

N.S. SADA

ALLAN DAVID BUSTAMANTE

NEKA

VALERIA VIDEIRA

HEBE

 

BENXAMIN

 

 

BENXAMIN

 

ADRIAN VIDAL

N.S.SADA

NOELIA RODRIGUEZ

PATIÑO

DANIEL ABEIJON

N.S. RIBEIRA

ALICIA CASTRO

NEKA

 

INFANTIL

 

 

INFANTIL

 

VLADIMIR ZAPPAROV

HAN´S HORANG I

ANA LLIN SHIN

HAN´S HORANG I

DIEGO FERNANDEZ

HAN´S HORANG I

EVA MORALES

TAO C.L.V.

AITOR TEIJEIRO

NEKA

CARLA SESAR

HAN´S HORANG I

LUCAS YELO

KIAP

NADIA NEIRA

E. LUCENSE

 

CADETE INFANTIL

 

 

CADETE INFANTIL

 

PABLO SANCHEZ

E. LUCENSE

SARA FERNANDEZ

OLIMPIC

BRAIS SANCHEZ

COUTO

KARLA NOVO

NEKA

BRAIS DUEÑAS

SUH SPORT

AROA GUTIERREZ

OLIMPIC

 

 

 

ADRIANA CARRO

HAN´S HORANG I

 

XUVENIL

 

 

XUVENIL

 

 ADRIAN ANTOLIN

KIAP

MAR FERNANDEZ

OLIMPIC

MIGUEL SANTOS

YIDAM

ANA TERESA IGLESIAS

KIAP

IÑAQUI DUEÑAS

SUH SPORT

IARA GUTIERREZ

OLIMPIC

XABIER RODRIGUEZ

MACE SPORT

IRIA DE LA FUENTE

NEKA

 

AMATEUR

 

 

AMATEUR

 

 

 

 

 

 

 

 

MASCULINO

 

 

FEMENINO

 

 

A 1

 

 

A 1

 

ADRIAN DURAN

OMNIHUM

CLARA DURAN

OMNIHUM

ANSU NDONG

N.S. RIBEIRA

MARIA LOPEZ

M.D.K.

 

A 2

 

 

A 2

 

DAVID GARCIA

KUNGANG

NOA PEREZ

COUTO

LUIS ALFONSO MARTINEZ

OMNIHUM

ARANTXA VIDAL

TAO  C.L.V.

IAGO RODRIGUEZ

CDS OURENSE

AGUEDA VAZQUEZ

SARES TKD.

SAMUEL LOPEZ

VENTORRILLO

ROCIO A. ANDRADA

E. LUCENSE

 

A 3

 

 

A 3

 

OMAR DANS

HAN´S HORANG I

MARCELA FERNANDEZ

KIAP

ALEJO VAGÑHETTI

TAO  C.L.V.

CARLA PADRON

COUTO

MANUEL RAMOS

COUTO

LAURA SANTAMARIA

N.S. RIBEIRA

ADRIAN JIMENEZ

VENTORRILLO

NOELIA VILLAVERDE

SEUNGSPORT

 

A 4

 

 

A 4

 

CARLOS W. BOLAÑO

M.D.K.

LAURA MUÑOZ

SEUNGSPORT

 

 

 

LIA FERNANDEZ

KIAP

 

A 5

 

 

A 5

 

IVAN PAZO RIAL

SARES TKD

MARIA GONZALEZ

COUTO

 

 

 

MARTINA MAROÑAS

N.S. RIBEIRA

 

 

 

RITA CARLOTA DIEGUEZ

OMNIHUM

 

 

 

IRENE GONZALEZ

KIAP

 

B 2

 

 

B 2

 

 

 

 

YAJAIRA ENRIQUEZ

NEKA

B

B 3

 

 

B 3

 

CESAR FERNANDEZ

HAN´S HORANG I

ALDA REY

SAM MU DOJANG

AARON PIÑEIRO

TAO C.L.V

LUA ABELEDO

NEKA

ABEL ORGE

YIDAM

LIDIA LAMAS

VALERIS

JOSE M. OGEA

NEKA

JUDITH BARANDON

TAO C.L.V.

 

B 4

 

 

B 4

 

IVAN BLANCO

COUTO

DANA ALVAREZ

HEBE

ANDRES FREIJEIRO

COUTO

VALERIA FUENTESECA

VALERICS

ALEJANDRO CORREDOIRA

HEBE

NEREA LOPEZ

SEUNGSPRT

MIGUEL BARREIRO

YIDAM

 

 

 

 

C 2

 

 

C 2

 

JAVIER FEIJOO

HEBE

ARIADNA GIL

HEBE

 

C 3

 

 

C 3

 

FERNANDO GONZALEZ

TAO C.L.V.

ANA MARIA RODRIGUEZ

SEUNGSPORT

DANIEL GARCIA

TAO C.L.V

ROSA Mª CHOUSAL

TAO C.L.V.

DAVID RIVELO

NEKA

 

C 4

 

MANUEL LOPEZ

NEKA

JESSICA ROMERO

VALERICS

 

D 1

 

 

D1

 

JOSE CAMPO

TKDENODO

ELENA MARIA FERNANDEZ

BIOSBARDO

 

D 2

 

 

D 2

 

XOSE A. MOSQUERA

N.S. RIBEIRA

SANDRA LOPEZ

E.LUCENSE

 

D 3

 

 

D 4

 

NICOLAS LASNE

TAO. C.L.V.

BELEN FERNANDEZ

TAO C.L.V.

JUAN A. LLAUGER

TAO, C.L.V.

 

D 5

 

LUIS FEANS

TKDENODO

MARIA JOSE CASTRO

E. LUCENSE

GUMERSINDO FERREIRA

SEUNGSPORT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

INFANTIL

 

 

INFANTIL

 

 

A 1

 

 

A2

 

LUA DIAZ

N.S. SADA

INES CASAL

NEKA

TOÑO ALVES

CDS OURENSE

RAQUEL NORES

OLIMPIA

LEIRE SAN MIGUEL

VENTORRILLO

ANDRE  MATOS

YIDAM

NOEL PORREZ

TAO, C.L.V.

BRAIS LOMBARDERO

E. LUCENSE

 

A 3

 

 

B 1

 

ALCIA LENS

E. LUCENSE

NOEL BLANCO

CDS OURENSE

DARIO SANTOS

N.S. RIBEIRA

MARA CASTRO

OMNIHUM

MIGUEL CUEVAS

OLIMPIC

DAVID LOPEZ

M. D.K.

ROQUE RODRIGUEZ

OLIMPIA

ERIK MISA

PATIÑO

 

B 2

 

 

B 3

 

LUCAS ALONSO

COUTO

ALISA FAJARDO

N.S. RIBEIRA

LIDIA ZAPPAROVA

HAN´S HORANG I

ARIANA TORRES

N.S. RIBEIRA

IRENE PEREZ

PATIÑO

NICOLAS ALONSO

PATIÑO

SANDRA FEIJOO

COUTO

DAFNE PIÑEIRO

OLIMPIC

 

C 1

 

 

C 2

 

SAYRA SOTELO

PATIÑO

XULIA GONZALEZ

YIDAM

MARTIÑO GONZALEZ

OMNIHUM

UXIA CALVO

TAO C.L.V.

Mª TERESA NOVOA

SEUNGSPORT

MARIO GONZALEZ

SAM MU DOJANG

CLARA ALICIA LEMOS

VENTORRILLO

IVAN PENA

HAN´S HORANG I

 

C 3

 

 

C 4

 

NOA DEL RIO

HEBE

ANA FERREIRO

COUTO

SOFIA MAROÑO

HAN´S HORANG I

ALEJANDRO FEIJOO

COUTO

LUCIA DIEGUEZ

KIAP

MATEO MUÑIZ

OZONO

GABRIEL VELOSO

TAO CLV

GUILLERMO FERNANDEZ

MACE SPORT

 

C 5

 

 

 

 

SARAI ROMAY

N.S. RIBEIRA

 

 

 

CLAUDIA VIDAL

N.S. RIBEIRA

 

 

 

VICTOR VIDELA

N.S. RIBEIRA

 

 

 

MANUEL REGUEIRA

N. S. RIBEIRA

 

 

 

 

D 1

 

 

D 1

 

JAIRO MOSTEIRO

M.D.K.

RAQUEL SAEZ

KIAP

JOSE C. NOVOA

SEUNGSPRT

LUCIA GOMEZ

KIAP

BRIAN OTERO

YIDAM

PAOLA CARIDE

CDS OURENSE

MARCOS GOMEZ

CDS. OURENSE

ALDARA DEAÑO

CDS OURENSE

 

D 2

 

 

D 2

 

ADRIAN VELOSO

TAO C.LV.

CARMEN RODRIGUEZ

E. LUCENSE

ADRIAN SEROFIO

BUDO C.

SOFIA A. VERGARA

HEBE

ROI BARCEA

BUDO C.

EKATERINA REBON

OLIMPIC

UNAI PERAL

TKDENODO

LUCIA COUTO

OLIMPIC

 

D 3

 

 

D 3

 

NAIM GONZALEZ

SAM MU DOJANG

CARME SANTAMARIA

N.S. RIBEIRA

GABRIEL TEO

TKDENODO

IRENE PERNAS

N.S. SADA

MATEO FERNANDEZ

NEKA

DAFNE ALONSO

TAO C.L.V.

XABIER OUTEIRAL

N.S. RIBEIRA

VALERIA CAVALLARO

N.S. RIBEIRA

 

D 4

 

 

D 4

 

HUGO LOPEZ

TAO C.L.V.

LUCIA RIAL

SARES TKD

FERNANDO OBELLEIRO

OMNIHUM

PAULA BARREIRO

N.S. RIBEIRA

FERNANDO PICO

M.D.K.

LEIRE MANTIÑAN

HAN´S HORANG I

MARCOS SESAR

HAN´S HORANG I

CARLA RODRIGUEZ

TAO C.L.V.

 

D 5

 

 

D 5

 

HUGO SANCHEZ

HEBE

AROA ABELLEIRA

N.S. RIBEIRA

 

E 1

 

 

E 1

 

HUGO AMOR

HAN´S

SARA ALVAREZ

N.S.SADA

PABLO MARTINEZ

MUGA DOJANG

NEREA REIRIZ

OLIMPIC

 

 

 

TANIA ALONSO

OMNIHUM

 

 

 

CARMEN VILLAR

HAN´S HORANG I

 

E 2

 

 

E 2

 

JULIO SAEZ

KIAP

ISABEL OTERO

HAN´S HORANG I

JUAN CARREIRA

OLIMPIC

GUILIANA  LAGUZZI

TAO C.L.V.

IVAN VIDAL

OMNIHUM

LUCIA DIAZ

E. LUCENSE

MANUEL CALVO

NEKA

FATIMA BARI

N.S. RIBEIRA

 

E 3

 

 

E 3

 

HECTOR MOURE

NEKA

SHALMA RODRIGUEZ

E. LUCENSE

NICOLAS LAGE

NEKA

KENDRA RODRIGUEZ

E. LUCENSE

ANXO PARADA

KIDO SPORT

UXIA RUA

HEBE

SAUL GALVEZ

COUTO

PAULA PARADA

NEKA

 

E 4

 

 

E 4

 

RAUL PEREIRA

SARES TKD

LARA SOMOZA

E. LUCENSE

MARTIN CONDE

COUTO

ANTIA QUEIRUGA

N.S. RIBEIRA

LUCAS MARTINEZ

KIAP

CARMEN TRONCOSO

KIAP

JULIAN FEIJOO

COUTO

FATIMA MARTINEZ

COUTO

 

E 5

 

 

E 5

 

JAIME DOS REIS

OLIMPIC

AINHOA GARCIA

COUTO

AARON BOVEDA

KIAP

MARIA FERREIRO

COUTO

ADRIAN ABEIJON

N.S. RIBEIRA

UXIA SANTMARIA

N.S. RIBEIRA

IGNACIO REMUIÑAN

N.S. RIBEIRA

 

 

 

 

CLASIFICACION GENERAL

COMPETITIVA                                                       AMATEUR

    

 

VIGO A 16 DE DICIEMBRE DE 2018

  • Publicado en Novas

CPTO. GALEGO ABSOLUTO - HORARIO E SORTEO

CPTO. GALEGO ABSOLUTO

NOIA, 22/12/2018

O CAMPIONATO CELEBRARASE EN HORARIO DE MAÑÁ DANDO COMEZO ÁS 09.00 HORAS. A CONTINUACIÓN PODEDES VER A INSCRICIÓN DEFINITIVA ASÍ COMA O ENLACE PARA A DESCARGA DE SORTEOS. CALQUERA AVISO RELACIONADO CO EVENTO FARASE CONSTAR NESTA MESMA PUBLICACIÓN.

  • COMEZO DA COMPTECIÓN ÁS 09.00 HORAS
  • REUNION DE ÁRBITROS ÁS 08.30 HORAS
  • HORARIO PESAXE VIGO DE 16.30 A 18.00 HORAS (O DA CIRCULAR QUEDA ANULADO)
  • CONVOCASE A TODOLOS ADESTRADORES/RESPONSABLES DE CLUBE A UNHA REUNIÓN DA DIRECCIÓN DEPORTIVA PARA DAR A CONOCER, DE XEITO RESUMIDO, O PROGRAMA DEPORTIVO A LEVAR A CABO. , PREVISIBLEMENTE DARÁ COMEZO ÁS 13.15H APROXIMADAMENTE, UNHA VEZ REMATADA A COMPETICIÓN. 

VER CABEZAS DE SERIE: https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vTun9bnxGv6-4LiwQk_pb6Y2abcNckg-wUuF2AkJ_7ezEafdWSbmFJjhMxfVNuZoRHAZ9E-eMz0Elai/pubhtml?gid=0&single=true 

SORTEO:

 
VER INSCRICIÓN DEFINITIVA:
 
  APELIDOS, NOME CATEGORIA CLUBE
24776 GONZALEZ BARBOSA, BRAYAN Home ABSOLUTA GALLO AS SPORT
29598 SEIJAS PIÑEIRO, MANUEL Home ABSOLUTA GALLO BUNKAI
24891 VAZQUEZ MARTINEZ, ARON Home ABSOLUTA GALLO KWON
25225 PREGO PENA, IZAN Home ABSOLUTA GALLO KWON
22354 PAZOS PAVON, ARTAI Home ABSOLUTA GALLO MACE SPORT
33389 GARCIA FERNANDEZ, IVAN Home ABSOLUTA GALLO MANIOTAS-NOIA
27743 QUINTELA PIÑEIRO, ADRIAN Home ABSOLUTA GALLO MAT’S
23951 PATIÑO POMBAL, PABLO Home ABSOLUTA GALLO PATIÑO-MOAÑA
28747 QUINTELA MUÑIZ, JESUS Home ABSOLUTA GALLO TAEKANART
31935 BOQUETE SEOANE, DAVID Home ABSOLUTA GALLO TAO
31816 CANABAL BLANCO, HECTOR Home ABSOLUTA GALLO MACE SPORT
27789 UBEIRA BENAVIDES, ANTONIO Home ABSOLUTA LIGERO AS SPORT
30612 CARRO BARREIRO, FRANZ Home ABSOLUTA LIGERO KWON
30665 ORTIGUEIRA CAO, OSCAR Home ABSOLUTA LIGERO MANIOTAS-NOIA
10482 FERNANDEZ REY, JOSE Home ABSOLUTA LIGERO NATURAL SPORT RIBEIRA
23468 IGLESIAS ALVAREZ, BRAIS Home ABSOLUTA LIGERO NATURAL SPORT RIBEIRA
22248 GARCIA TORRES, ALVARO Home ABSOLUTA LIGERO NATURAL SPORT RIBEIRA B
23498 GARCIA LAGO, ALVARO Home ABSOLUTA LIGERO NATURAL SPORT RIBEIRA B
23243 COSTADO COEGO, ALEJANDRO * Home ABSOLUTA LIGERO SUH SPORT
14689 COUSO CARRERA, JESUS Home ABSOLUTA MEDIO HEBE
11286 GARCIA MARTINEZ, IVAN Home ABSOLUTA MEDIO MAT’S
29902 REAL PEREZ, JOSE Home ABSOLUTA MEDIO NATURAL SPORT RIBEIRA
24301 CORRALES FERREIRO, DANIEL Home ABSOLUTA MEDIO PATIÑO-MOAÑA
23484 VEREA SEIJAS, ALBERTO RAMON Home ABSOLUTA MINIMOSCA MANIOTAS-NOIA
24537 PAZ ALBORES, ALEJANDRO Home ABSOLUTA MINIMOSCA NATURAL SPORT RIBEIRA
37272 GARCIA TORRES, JOSE Home ABSOLUTA MINIMOSCA NATURAL SPORT RIBEIRA
30905 REMUIÑAN LAMAS, ANGEL Home ABSOLUTA MINIMOSCA NATURAL SPORT RIBEIRA B
38929 GAMEIRO GUISANDE, RUBEN Home ABSOLUTA MOSCA AS SPORT
24544 MARTINEZ LIJO, DIEGO Home ABSOLUTA MOSCA NATURAL SPORT RIBEIRA
10492 MARTINEZ MURAS, MIGUEL Home ABSOLUTA MOSCA NATURAL SPORT RIBEIRA
24988 TORRADO MARTINEZ, JAVIER Home ABSOLUTA MOSCA SUH SPORT
25520 POUSADA COUTO, EMILIO Home ABSOLUTA PESADO MACE SPORT
26196 VEIGA FREIRE, JESUS MANUEL Home ABSOLUTA PESADO MANIOTAS-NOIA
23433 FERNANDEZ EIRAS, PABLO Home ABSOLUTA PESADO MAT’S
10238 RASCADO RIOS, FERNANDO Home ABSOLUTA PESADO NATURAL SPORT RIBEIRA
32933 MARTINEZ CASTILLO, JUNIOR LUCIANO Home ABSOLUTA PESADO NEKA
25535 FRANCO GULIAS, BRIAN Home ABSOLUTA PESADO TAEKANART
28325 ACUÑA GARRIDO, FRANCISCO ALEXANDRE Home ABSOLUTA PESADO TAEKANART
28703 IGLESIAS COSQUET, SERGIO Home ABSOLUTA PLUMA AS SPORT
30432 FERNANDEZ DOMINGUEZ, BRAIS Home ABSOLUTA PLUMA AS SPORT
10082 RIOS CORTEGOSO, BORJA Home ABSOLUTA PLUMA HEBE
10089 RIOS CORTEGOSO, JACOBO Home ABSOLUTA PLUMA HEBE
21305 ROSON SANCHEZ, DIEGO Home ABSOLUTA PLUMA KWON
23201 SILVA PAZOS, UNAI Home ABSOLUTA PLUMA MACE SPORT
28564 GONZALEZ GARCIA, JAVIER Home ABSOLUTA PLUMA MACE SPORT B
11321 REIRIZ GONZALEZ, LUIS Home ABSOLUTA PLUMA MAT’S
12255 PORTABALES TEIXEIRA, ANGEL Home ABSOLUTA PLUMA MAT’S
10539 PARADA MARTINEZ, MANUEL Home ABSOLUTA PLUMA NATURAL SPORT RIBEIRA
11829 CONDE RIAL, CRISTIAN Home ABSOLUTA SUPERLIGERO AS SPORT
23066 POMBO ROMERO, ADRIAN Home ABSOLUTA SUPERLIGERO NATURAL SPORT RIBEIRA
22183 FRANCO ROUCO, OSCAR Home ABSOLUTA SUPERLIGERO PATIÑO-MOAÑA
22135 VIDAL AGUIN, ALBA Muller ABSOLUTA GALLO KIDO SPORT
32922 SCHMIDT GUEVARA, ANAHI ELENA Muller ABSOLUTA GALLO KWON
23212 OGEA COSTAS, UXIA Muller ABSOLUTA GALLO MACE SPORT
30475 PENA PAREDES, NOAH Muller ABSOLUTA GALLO PATIÑO-MOAÑA
25208 OUTEIRAL CURRAS, LIDIA Muller ABSOLUTA GALLO SARES TKD CANGAS
25503 PEREZ PARRADO, ALMA MARIA Muller ABSOLUTA GALLO SUH SPORT
30414 GARCIA BOUZON, ANDREA Muller ABSOLUTA LIGERO ARTE E MOVEMENTO
27784 LAGO SOBRADELO, LAURA Muller ABSOLUTA LIGERO AS SPORT
23005 PARDO DOS SANTOS, LORENA Muller ABSOLUTA LIGERO GARRAPUCHO
27378 TRIGO CARBALLO, LETICIA Muller ABSOLUTA LIGERO HEBE
31547 ALVAREZ FERNANDEZ, DANA Muller ABSOLUTA LIGERO HEBE
12620 CENTOIRA YAÑEZ, LAURA Muller ABSOLUTA LIGERO KWON
29064 GARCIA RODRIGUEZ, ZAYRA Muller ABSOLUTA LIGERO MANIOTAS-NOIA
24720 GARCIA MARTINEZ, CATIA Muller ABSOLUTA LIGERO MAT’S
29298 RODRIGUEZ GARCIA, UXIA Muller ABSOLUTA LIGERO MOO DUK KWAN
23953 GARCIA VIDAL, MIRYAM Muller ABSOLUTA LIGERO PATIÑO-MOAÑA
22337 LOPEZ RIVERA, NEREA Muller ABSOLUTA LIGERO SEUNGSPORT
26449 MUÑOZ PEREZ, LAURA Muller ABSOLUTA LIGERO SEUNGSPORT
30048 SANCHEZ GONZALEZ, ANTIA Muller ABSOLUTA LIGERO SUH SPORT
10100 ANDRADE BAÑA, EREA Muller ABSOLUTA MEDIO AS SPORT
23006 PARDO DOS SANTOS, PAULA Muller ABSOLUTA MEDIO GARRAPUCHO
35471 PEREZ RIESCO, SOFIA Muller ABSOLUTA MEDIO NATURAL SPORT RIBEIRA
32213 PEREZ MARIÑO, MONICA Muller ABSOLUTA MEDIO NATURAL SPORT RIBEIRA
26859 LOPEZ ALVARIÑAS, AITANA * Muller ABSOLUTA MEDIO SUH SPORT
20489 TILVE COSTAS, RUTH Muller ABSOLUTA MINIMOSCA AS SPORT
10083 CORTEGOSO LIMA, SARA Muller ABSOLUTA MINIMOSCA MACE SPORT
25010 PEREZ ALCALDE, ELENA Muller ABSOLUTA MINIMOSCA NATURAL SPORT RIBEIRA
11454 LORENZO AMOEDO, LAURA Muller ABSOLUTA MINIMOSCA TAO
29628 GONZALEZ NOVOA, MARIA Muller ABSOLUTA MOSCA COUTO
27384 TOUCEDO LADO, SARA Muller ABSOLUTA MOSCA MANIOTAS-NOIA
27130 MUÑIZ SEVARES, ALBA Muller ABSOLUTA MOSCA OZONO BOIRO CD
24991 CAAMAÑO PEREZ, ALBA Muller ABSOLUTA MOSCA SUH SPORT
24375 CASTIÑEIRA ETCHEVERRIA, TANIA MARIA Muller ABSOLUTA PESADO HEBE
34402 MAROÑAS NUÑEZ, MARTINA Muller ABSOLUTA PESADO NATURAL SPORT SADA
22895 MORENO CAMPO, SILVIA Muller ABSOLUTA PESADO VALERICS
32095 GACIO CENDAL, SARA Muller ABSOLUTA PLUMA BOUDSPORT
26835 GARCIA SUAREZ, SARA Muller ABSOLUTA PLUMA DOBOK
33493 ORTIZ BENITO, ARLET Muller ABSOLUTA PLUMA MAT’S
24848 GARCIA LAGO, AINOA Muller ABSOLUTA PLUMA NATURAL SPORT RIBEIRA
24067 PAZ CHAPELA, GEMA Muller ABSOLUTA PLUMA SARES TKD CANGAS
28320 LOSADA MOLEDO, CELIA Muller ABSOLUTA SUPERLIGERO MAT’S
12763 CALVAR MARTINEZ, KATIA Muller ABSOLUTA SUPERLIGERO MAT’S
27215 DOSIL GAGO, LAURA Muller ABSOLUTA SUPERLIGERO NATURAL SPORT RIBEIRA
10603 PIÑEIRO DEVESA, LUA MARIA Muller ABSOLUTA SUPERLIGERO NATURAL SPORT RIBEIRA
22894 FUENTESECA LEGIDE, VALERIA Muller ABSOLUTA SUPERLIGERO VALERICS
  • Publicado en Novas

Árbitros Absoluto-22/12/18

NOIA 22/12/18

REUNION ÁS 08.30 HORAS.

 

1 María Bautista Maestre SARES-TKD CANGAS INTERNACIONAL
2 Iván Blanco Lage COUTO Nacional
3 Mercedes Romero Pérez HEBE Nacional
4 Daniel Paredes Novas HEBE Nacional
5 Eugenio Barral Prieto KIDO Nacional
6 Adrian Maceiras Maseda KWON BETANZOS Nacional
7 Renso Eduardo Rodriguez Redondo Mace-sport Nacional
8 Concepción Martinez Carballo SARES-TKD CANGAS Nacional
9 Brais González Fernández SEUNGSPORT Nacional
10 Fco Alexandre Acuña Garrrido TAEKANART Nacional
11 MARIA JOSE CASTRO E. LUCENSE Nacional
12 FCO TILVE OMNIHUM Nacional
13 MIGUEL RIOS GIL PATIÑO Nacional
14 JUAN PENAS DE LA IGLESIA AS SPORT Nacional
15 MIGUEL ANEIROS VILARIÑO TKDENODO Nacional
16 NOELIA GOMEZ FABELLO ARTE E MOVEMENTO Nacional
17 ODHRA DI MARTINO HEBE Regional
18 Sergio Cobas Villares GARRAPUCHO Regional
19 Alejandro Fernandez Gomez MANIOTAS-NOIA Regional
20 Veronica Piñeiro Muñiz OZONO BOIRO CD Regional
21 ALBERTO BAUTISTA DIOS TAO Regional
22 JORGE LEIRO NEKA Regional
23 ADRIAN MEAÑOS OLIMPIC Regional
24 JESUS LOPEZ RAMOS GARRAPUCHO Regional
25 LUCIA SANTOME SANTOME PATIÑO Regional

ELECCIÓNS 2018 - PROCLAMACIÓN PROVISIONAL PRESIDENCIA

ELECCIÓNS 2018

PROCLAMACIÓN PROVISIÓNAL DE PRESIDENTE E COMISIÓN DELEGADA

 

 

 

PRESIDENTE

 

1.- JUAN CARLOS EIRIZ LOPEZ

 

 

MEMBROS DA COMISIÓN DELEGADA:

 

1.- CLUBE PATIÑO – ESTAMENTO DE CLUBES

2.- CLUBE NEKA – ESTAMENTO DE CLUBES

3.- CLUBE TKDENODO – ESTAMENTO DE CLUBES

4.- JOSÉ U. LOREN RODRIGUEZ – ESTAMENTO DE TECNICOS

5.- NOELIA GÓMEZ FABELLO – ESTAMENTO DE ÁRBITROS

6.- OSCAR A. REY VILLAR – ESTAMENTO DE DEPORTISTAS

7.- LAURA LORENZO AMOEDO – ESTAMENTO DE DEPORTISTAS

 

 

A CORUÑA, 16/12/2018.

 

 

 

 

 

 

ASDO. JOSE ANGEL SEGUIN CID

PRESIDENTE XUNTA ELECTORAL

  • Publicado en Novas

Preto de 650 deportistas participarán o 16 de decembro na Copa Xunta de Técnica que se celebra en Vigo

O pavillón municipal das Travesas en Vigo acollerá o domingo 16 de decembro a Copa Xunta de Galicia de técnica, na que participarán 638 deportistas e 33 árbitros. Ademais neste campionato realizarase unha homenaxe ás e aos taekwondistas  galegos, que participaron no Mundial de Taipei en novembro.

 

 A Copa Xunta de Galicia é un torneo de técnica (infantil e adultos) que ten como obxectivo prioritario a promoción deste deporte, aínda que dende hai tres anos inclúe a categoría competitiva, que outorgará puntos para o ránking galego de técnica.

 

 Neste torneo participan aqueles deportistas que acadaron a clasificación nas fases provinciais que se celebraron os días 27 e 28 de outubro, coa participación de 1.000 rapaces e rapazas. Hai que recordar que 1/3 dos participantes da categoría amateur acadaron a participación para a Copa Xunta, mentres que na competitiva os clasificados foron a metade dos participantes.

 

 Na categoría non competitiva hai inscritos 457 deportistas. Ademais, na modalidade competitiva -na que estarán en xogo puntos para o ránking galego de técnica- hai inscritos 181 taekwondistas. As competición celebrarase en horario de mañá e tarde (de 10 a 14:00 horas e de 16:00 a 20:00 horas).

 

Entrada de balde

  • Publicado en Novas

Copa Cidade da Coruña 2019

 

XIV COPA INTERNACIONAL CIDADE DA CORUÑA DE TAEKWONDO E HAPKIDO          
 
LUGAR: COLISEUM A Coruña, Rúa Francisco Pérez Carballo, 2 15008 A Coruña.
 
 

INFORMACIÓN

En el teléfono (+34) 981 276 571
En el correo Este enderezo de correo está a ser protexido dos robots de correo lixo. Precisa activar o JavaScript para velo.
 
GOOGLE MAPS: https://goo.gl/maps/5C8SSdRhHVr       ENTRADA GRATUÍTA. 
 

CALENDARIO y HORARIOS:

Viernes, 8 de febrero de 2019.
Fin de plazo de inscripción y pago de cuotas.
Viernes, 15 de febrero del 2019.
Pesaje en las distintas sedes. Publicación de sorteos en la web.
Sábado, 16 de febrero del 2019.
REUNIÓN ARBITRAL: 8:30 horas
JORNADA DE MAÑANA: DE 09:00 a 14:00 horas.
JORNADA DE TARDE De 15:00 a 20:00 horas.

(Los horarios pueden sufrir modificaciones según las inscripciones).

 

COMBATE

CATEGORÍA

AÑO

GRADO

Alevín

10 y 11

Amarillo

Infantil

08 y 09

Amarillo

Cadete

05 al 07

Femenino: Verde
Masculino: Azul

Junior

02 al 04

Femenino: Azul
Masculino: Rojo

Absoluto

03 o antes

Femenino: Azul
Masculino: Rojo

Máster 1

84 al 73

Femenino: Azul
Masculino: Rojo

Máster 2

72 o antes

Femenino: Azul
Masculino: Rojo

HAPKIDO

Absoluto

2003 o antes

Sin límite

Infantil

2004 o posterior

Sin límite

 

Categorías Senior, Junior: se utilizará el sistema de petos y cascos electrónicos DAEDO GEN 2, video replay y tapiz octogonal. Combates Senior de 3 asaltos de 2´, Master 3 asaltos de 1´30”, Junior 3 asaltos de 2´.

Categoría Cadete: se utilizará el sistema de petos DAEDO GEN 2, casco tradicional integral con máscara (no facilitados por la organización) video replay y tapiz octogonal. Combates de 3 asaltos de 1´30”.

Categorías Alevín e Infantil: se utilizará el sistema de petos DAEDO GEN 2 ó GEN 1 y casco electrónico con máscara, video replay y tapiz octogonal. Combates de 2 asaltos de 1´30” (“Liga B” 2 asaltos de 1´).

 
CUOTAS: 
Cuota de combate Senior, Junior y Cadete: 15 €
Cuota combate Máster, Infantil y Alevín: 10 €
Cuota de Hapkido: Gratuíta.
 

 

  • Publicado en Novas

CPTO. GALEGO ABSOLUTO - INSCRICIÓN

INSCRICIÓN PARA REVISIÓN:

 

CPTO. GALEGO ABSOLUTO

22/12/2018 – NOIA

 

CALQUERA CAMBIO DEBERÁ SOLICITARSE VÍA MAIL ANTES DAS 13.00 HORAS DO VENRES 14 – CUSTE 10 EUROS.

 

22135 VIDAL AGUIN, ALBA Muller ABSOLUTA GALLO KIDO SPORT
32922 SCHMIDT GUEVARA, ANAHI ELENA Muller ABSOLUTA GALLO KWON
23212 OGEA COSTAS, UXIA Muller ABSOLUTA GALLO MACE SPORT
30475 PENA PAREDES, NOAH Muller ABSOLUTA GALLO PATIÑO-MOAÑA
25208 OUTEIRAL CURRAS, LIDIA Muller ABSOLUTA GALLO SARES TKD CANGAS
25503 PEREZ PARRADO, ALMA MARIA Muller ABSOLUTA GALLO SUH SPORT
30414 GARCIA BOUZON, ANDREA Muller ABSOLUTA LIGERO ARTE E MOVEMENTO
27784 LAGO SOBRADELO, LAURA Muller ABSOLUTA LIGERO AS SPORT
23005 PARDO DOS SANTOS, LORENA Muller ABSOLUTA LIGERO GARRAPUCHO
27378 TRIGO CARBALLO, LETICIA Muller ABSOLUTA LIGERO HEBE
31547 ALVAREZ FERNANDEZ, DANA Muller ABSOLUTA LIGERO HEBE
12620 CENTOIRA YAÑEZ, LAURA Muller ABSOLUTA LIGERO KWON
29064 GARCIA RODRIGUEZ, ZAYRA Muller ABSOLUTA LIGERO MANIOTAS-NOIA
24720 GARCIA MARTINEZ, CATIA Muller ABSOLUTA LIGERO MAT'S
29298 RODRIGUEZ GARCIA, UXIA Muller ABSOLUTA LIGERO MOO DUK KWAN
23953 GARCIA VIDAL, MIRYAM Muller ABSOLUTA LIGERO PATIÑO-MOAÑA
22337 LOPEZ RIVERA, NEREA Muller ABSOLUTA LIGERO SEUNGSPORT
26449 MUÑOZ PEREZ, LAURA Muller ABSOLUTA LIGERO SEUNGSPORT
30048 SANCHEZ GONZALEZ, ANTIA Muller ABSOLUTA LIGERO SUH SPORT
10100 ANDRADE BAÑA, EREA Muller ABSOLUTA MEDIO AS SPORT
23006 PARDO DOS SANTOS, PAULA Muller ABSOLUTA MEDIO GARRAPUCHO
35471 PEREZ RIESCO, SOFIA Muller ABSOLUTA MEDIO NATURAL SPORT RIBEIRA
32213 PEREZ MARIÑO, MONICA Muller ABSOLUTA MEDIO NATURAL SPORT RIBEIRA
26859 LOPEZ ALVARIÑAS, AITANA Muller ABSOLUTA MEDIO SUH TKD PONTEVEDRA
20489 TILVE COSTAS, RUTH Muller ABSOLUTA MINIMOSCA AS SPORT
25010 PEREZ ALCALDE, ELENA Muller ABSOLUTA MINIMOSCA NATURAL SPORT RIBEIRA
11454 LORENZO AMOEDO, LAURA Muller ABSOLUTA MINIMOSCA TAO
29628 GONZALEZ NOVOA, MARIA Muller ABSOLUTA MOSCA COUTO
10083 CORTEGOSO LIMA, SARA Muller ABSOLUTA MOSCA MACE SPORT
27384 TOUCEDO LADO, SARA Muller ABSOLUTA MOSCA MANIOTAS-NOIA
27130 MUÑIZ SEVARES, ALBA Muller ABSOLUTA MOSCA OZONO BOIRO CD
24991 CAAMAÑO PEREZ, ALBA Muller ABSOLUTA MOSCA SUH SPORT
24375 CASTIÑEIRA ETCHEVERRIA, TANIA MARIA Muller ABSOLUTA PESADO HEBE
34402 MAROÑAS NUÑEZ, MARTINA Muller ABSOLUTA PESADO NATURAL SPORT SADA
22895 MORENO CAMPO, SILVIA Muller ABSOLUTA PESADO VALERICS
32095 GACIO CENDAL, SARA Muller ABSOLUTA PLUMA BOUDSPORT
26835 GARCIA SUAREZ, SARA Muller ABSOLUTA PLUMA DOBOK
33493 ORTIZ BENITO, ARLET Muller ABSOLUTA PLUMA MAT'S
24848 GARCIA LAGO, AINOA Muller ABSOLUTA PLUMA NATURAL SPORT RIBEIRA
24067 PAZ CHAPELA, GEMA Muller ABSOLUTA PLUMA SARES TKD CANGAS
28320 LOSADA MOLEDO, CELIA Muller ABSOLUTA SUPERLIGERO MAT'S
12763 CALVAR MARTINEZ, KATIA Muller ABSOLUTA SUPERLIGERO MAT'S
27215 DOSIL GAGO, ANA Muller ABSOLUTA SUPERLIGERO NATURAL SPORT RIBEIRA
10603 PIÑEIRO DEVESA, LUA MARIA Muller ABSOLUTA SUPERLIGERO NATURAL SPORT RIBEIRA
22894 FUENTESECA LEGIDE, VALERIA Muller ABSOLUTA SUPERLIGERO VALERICS
24776 GONZALEZ BARBOSA, BRAYAN Home ABSOLUTA GALLO AS SPORT
29598 SEIJAS PIÑEIRO, MANUEL Home ABSOLUTA GALLO BUNKAI
24891 VAZQUEZ MARTINEZ, ARON Home ABSOLUTA GALLO KWON
25225 PREGO PENA, IZAN Home ABSOLUTA GALLO KWON
22354 PAZOS PAVON, ARTAI Home ABSOLUTA GALLO MACE SPORT
33389 GARCIA FERNANDEZ, IVAN Home ABSOLUTA GALLO MANIOTAS-NOIA
27743 QUINTELA PIÑEIRO, ADRIAN Home ABSOLUTA GALLO MAT'S
23951 PATIÑO POMBAL, PABLO Home ABSOLUTA GALLO PATIÑO-MOAÑA
28747 QUINTELA MUÑIZ, JESUS Home ABSOLUTA GALLO TAEKANART
31935 BOQUETE SEOANE, DAVID Home ABSOLUTA GALLO TAO
27789 UBEIRA BENAVIDES, ANTONIO Home ABSOLUTA LIGERO AS SPORT
30612 CARRO BARREIRO, FRANZ Home ABSOLUTA LIGERO KWON
30665 ORTIGUEIRA CAO, OSCAR Home ABSOLUTA LIGERO MANIOTAS-NOIA
10482 FERNANDEZ REY, JOSE Home ABSOLUTA LIGERO NATURAL SPORT RIBEIRA
23468 IGLESIAS ALVAREZ, BRAIS Home ABSOLUTA LIGERO NATURAL SPORT RIBEIRA
23498 GARCIA LAGO, ALVARO Home ABSOLUTA LIGERO NATURAL SPORT RIBEIRA B
23243 COSTADO COEGO, ALEJANDRO Home ABSOLUTA LIGERO SUH TKD PONTEVEDRA
14689 COUSO CARRERA, JESUS Home ABSOLUTA MEDIO HEBE
11286 GARCIA MARTINEZ, IVAN Home ABSOLUTA MEDIO MAT'S
21805 TROITIÑO AMOEDO, RUBEN Home ABSOLUTA MEDIO MAT'S
29902 REAL PEREZ, JOSE Home ABSOLUTA MEDIO NATURAL SPORT RIBEIRA
24301 CORRALES FERREIRO, DANIEL Home ABSOLUTA MEDIO PATIÑO-MOAÑA
23484 VEREA SEIJAS, ALBERTO RAMON Home ABSOLUTA MINIMOSCA MANIOTAS-NOIA
24537 PAZ ALBORES, ALEJANDRO Home ABSOLUTA MINIMOSCA NATURAL SPORT RIBEIRA
37272 GARCIA TORRES, JOSE Home ABSOLUTA MINIMOSCA NATURAL SPORT RIBEIRA
30905 REMUIÑAN LAMAS, ANGEL Home ABSOLUTA MINIMOSCA NATURAL SPORT RIBEIRA B
38929 GAMEIRO GUISANDE, RUBEN Home ABSOLUTA MOSCA AS SPORT
24544 MARTINEZ LIJO, DIEGO Home ABSOLUTA MOSCA NATURAL SPORT RIBEIRA
10492 MARTINEZ MURAS, MIGUEL Home ABSOLUTA MOSCA NATURAL SPORT RIBEIRA
24988 TORRADO MARTINEZ, JAVIER Home ABSOLUTA MOSCA SUH SPORT
25520 POUSADA COUTO, EMILIO Home ABSOLUTA PESADO MACE SPORT
26196 VEIGA FREIRE, JESUS MANUEL Home ABSOLUTA PESADO MANIOTAS-NOIA
23433 FERNANDEZ EIRAS, PABLO Home ABSOLUTA PESADO MAT'S
10238 RASCADO RIOS, FERNANDO Home ABSOLUTA PESADO NATURAL SPORT RIBEIRA
32933 MARTINEZ CASTILLO, JUNIOR LUCIANO Home ABSOLUTA PESADO NEKA
25535 FRANCO GULIAS, BRIAN Home ABSOLUTA PESADO TAEKANART
28325 ACUÑA GARRIDO, FRANCISCO ALEXANDRE Home ABSOLUTA PESADO TAEKANART
28703 IGLESIAS COSQUET, SERGIO Home ABSOLUTA PLUMA AS SPORT
30432 FERNANDEZ DOMINGUEZ, BRAIS Home ABSOLUTA PLUMA AS SPORT
10082 RIOS CORTEGOSO, BORJA Home ABSOLUTA PLUMA HEBE
10089 RIOS CORTEGOSO, JACOBO Home ABSOLUTA PLUMA HEBE
21305 ROSON SANCHEZ, DIEGO Home ABSOLUTA PLUMA KWON
23201 SILVA PAZOS, UNAI Home ABSOLUTA PLUMA MACE SPORT
31816 CANABAL BLANCO, HECTOR Home ABSOLUTA PLUMA MACE SPORT
28564 GONZALEZ GARCIA, JAVIER Home ABSOLUTA PLUMA MACE SPORT B
11321 REIRIZ GONZALEZ, LUIS Home ABSOLUTA PLUMA MAT'S
12255 PORTABALES TEIXEIRA, ANGEL Home ABSOLUTA PLUMA MAT'S
10539 PARADA MARTINEZ, MANUEL Home ABSOLUTA PLUMA NATURAL SPORT RIBEIRA
22248 GARCIA TORRES, ALVARO Home ABSOLUTA PLUMA NATURAL SPORT RIBEIRA
11829 CONDE RIAL, CRISTIAN Home ABSOLUTA SUPERLIGERO AS SPORT
23066 POMBO ROMERO, ADRIAN Home ABSOLUTA SUPERLIGERO NATURAL SPORT RIBEIRA
22183 FRANCO ROUCO, OSCAR Home ABSOLUTA SUPERLIGERO PATIÑO-MOAÑA

 

  • Publicado en Novas
Suscribirse a este canal RSS